Mi a válasz???1. Két egyenlő térfogatú test közül melyik anyagának nagyobb a sűrűsége? 2. Két egyenlő tömegű test közül melyik anyagának kisebb a sűrűsége? 3. sűrűség kiszámítása. 4. Sorold fel a sűrűség mértékegységeit


Holnapra kell!!!!!!!!!

1. Mennyi 3dmm³víz alumínium vas tömege?

2. Tedd sorrendbe az alábbi anyagokat sűrűségük nagysága alapján: tej,olaj,higany,üveg,réz, alumínium,arany,ezüst, levegő!( Használd a táblázatot.

3. Lehet e különböző anyagú testnek egyenlő a tömege?


2. A 92 tonnás jéghegy térfogata 100m³. Mekkora a jég sűrűsége?

6. Mekkora a tömege a 20dm³ térfogatú olomnak? ( Használd a táblázatot)

8. Mekkora a térfogata 1400 kg olajjal?



2022. jan. 23. 14:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Cím feladatai:

1) Amelyik nehezebb. 2) Amelyik könnyebb. 3) ρ=m/V. 4) Végtelen számú helyes mértékegységet lehet írni. A 2 leggyakoribb: kg/m^3 (ez az alap SI), g/cm^3.

Leírás feladatai:

2-es pontnál oda van írva, hogy "Használd a táblázatot." Ez nem csak erre igaz, hanem az összes feladatra. Megkeresed ezt a táblázatot és kiolvasod az értékeket. Az 1-ben elvégzel egy-egy tömegszámítást (m=ρ*V), 2-ben csak sorrendben kiírod őket. 3-ra egy nagycsoportos gyerek megmondja a választ. Második 2-es feladathoz: ρ=m/V, 6-hoz: m=ρ*V, 8-hoz: ρ=m/V.

2022. jan. 23. 15:19
 2/3 anonim ***** válasza:

1. 3kg, 8,1kg 23,4kg

2.levegő,olaj,üveg,alumínium,vörösréz,ezüst,higany,arany

3.Igen lehet

4.m=92tonna=92000kg=920kg

v=100m3 =100 = m3

5.ólom=11300kg/5=2260kg=20dm

m3

6.Az olaj sűrűsége 0,9 kg/dm

A térfogata:m/ró=1400/0,9=1556dm3

2022. jan. 23. 15:24
 3/3 A kérdező kommentje:
Ok
2022. jan. 23. 15:25