Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matek. Egy lapra 1-es számot,2...

Matek. Egy lapra 1-es számot,2 lapra 2-es számot, és így tovább 30 lapra 30 számig. Folytatás lenn?

Figyelt kérdés

Ezeket a lapokat egy dobozba rakjuk, és véletlenszerűen visszatétel nélkül húzunk belőle. Legalább hányat kell kihúzni, hogy legalább 10 olyan lap legyen köztük, amin ugyanaz a szám szerepel?

Bocs, ha hülyén van megfogalmazva, csak németről fordítom. Skatulyaelv. Légyszi levezetést is. Mondjuk én számolgattam, és nekem 235 jött ki, ez lehetséges?


2010. szept. 9. 17:16
 1/5 anonim válasza:
hogyhogy németről fordítottad?:D
2010. szept. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
mert németül tanulom a matekot. Kéttannyelvű suli. Amúgy segíteni tudsz esetleg? Vagy jó a megoldás?
2010. szept. 9. 17:34
 3/5 anonim ***** válasza:
A skatuja elv szerint mindig a legrosszabb esetet kell nézned (amíg húzhatsz olyan lapot, amin másik szám lehet, akkor azt húzod, és csak akkor húzhatsz ugyanolyat, ha már más nincs benne)
2010. szept. 10. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Elöször is Skatulya (rosszul írtam) És kiszámolva nekem is 235 jött ki.

(kihúzod az összes 1,2,3 ...9-est, utána mindegyikből már csak 9 db-ot, és végül már akármit húzol, meglesz valamiből a 10.) Tehát sztem is 235

2010. szept. 10. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Akkor remélem jó. Mert nekem is elsőre ez jött ki
2010. szept. 10. 06:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!