Hogyan számolom ki az ív hosszát, ha annyit tudok, hogy a szög 150°os és ez 2,62 radián?


2022. jan. 28. 16:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem a sugár is meg volt adva. Legyen mondjuk r=1 cm

Ívhossz= r*PI*alfa/180 = 1*PI*150/180= ezt beütöd a gépbe.

2022. jan. 28. 16:11
 2/2 anonim ***** válasza:

Egységnyi sugárhoz 2,62 ívhossz tartozik ekkora szögnél. Tudni kéne a sugár hosszát, azzal kell megszorozni a radiánt.

Esetleg nem az a feladat, hogy ekkora ívhosszhoz (2,62) ekkora szöggel (150°) mekkora a sugár?

2022. jan. 28. 17:19