Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan számoljam ki a trapézna...

Hogyan számoljam ki a trapéznak úgy a szárait hogyha az alapjai (16 cm és 18cm) és a magassága (8cm) van csak megadva?

Figyelt kérdés
Hiányoztam a suliból korona miatt és teljesen lemaradtam ezért nem értem,hogyan kéne.

2022. febr. 2. 23:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Ennyi adatból sehogy.


Ha esetleg még az is adott, hogy SZIMMETRIKUS trapézunk van, akkor a következőt tudod tenni; behúzod a trapéz két magasságát, amik a rövidebbik alapból indulnak, ekkor a trapézt felvágtad három részre; középen van egy téglalap, a két szélén pedig egy-egy egybevágó derékszögű háromszög. A derékszögű háromszög egyik befogója a trapéz magassága, vagyis 8 cm hosszú, a másik befogó (18-16)/2=1 cm hosszúságú.


Innentől a trapéz szárait (amik egyenlő hosszúak) Pitagorasz tételével tudod számolni.

2022. febr. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nincs megadva, hogy szimetrikus-e :(((
2022. febr. 2. 23:19
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha veszel két egyenest 8cm távolságra, az "alsón" bejelölüd a 16cm-es alapot, akkor a felsőn bárhova rakod a 18cm-es szakaszt ez mindig egy trapéz lesz.

Tehát ha csak ennyi lenne megadva, akkor végtelen sok ilyen trapéz lenne, mindnek különbözőek a szárai --> nem számolható.

Valószínűleg benne van még a szövegben, hogy szimmetrikus, akkor elég ennyi adat, és 1-es leírta a többit.

2022. febr. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen oda volt írva h húrtrapéz csak nem tudtam h azt jelenti h szabalyos
2022. febr. 3. 18:19
 5/6 krwkco ***** válasza:

"Igen oda volt írva hogy húrtrapéz"

Akkor Te miért nem írtad bele a kérdésbe, hogy húrtrapéz?

Mi ebben a bonyolult? Lemásolni egy szöveget, ahelyett hogy mások idejét vesztegeted!

2022. febr. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Lol mert nem tudtam, hogy van köztük különbség
2022. febr. 5. 01:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!