Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Éva naplórészlete a paradicsom...

Éva naplórészlete a paradicsomi eseményekről - átirat? Semmi kiegészítést nem adtak hozzá, nem igazán értem a kérdést. Láttam már vers átiratot, de az teljesen az eredeti vers rímeit, sorait betartva más szöveggel írták. Szerintetek ez is az?

Figyelt kérdés

2022. febr. 7. 19:48
 1/6 chtt ***** válasza:
100%

Nekem Éva naplójáról ez a könyvecske jut eszembe: [link]

Itt beleolvashatsz: [link] - Éva naplója úgy középtájon kezdődik. Nem tudom, erre gondolt-e, aki a feladta a kérdést.

2022. febr. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, sokat segítettél. Talán ebből meg tudom írni a leckét. De az átírat az nem inkább egy karikatúra szerű írás? Igazából ezzel nem vagyok tisztába. Még egyszer köszönöm!
2022. febr. 7. 20:22
 3/6 A kérdező kommentje:
1/2 tegnapelőtt is sokat segítettél. Most ismét lenne egy gondom, már 12 kérdésen túl vagyok, de nem tudom: Madách: Milyennek mutatja be a mű az emberiség jövőjét? Az ember tragédiájában. Előre is nagyon-nagyon.
2022. febr. 9. 19:57
 4/6 chtt ***** válasza:
100%

Szia, a hálón nem találtál semmi használhatót? Annyi jó elemzés van.

A saját véleményem az, hogy elég nyomasztó képet fest a jövőről, de a végén mégis csak reményt ad.


[link] - ez itt pl. elég jól összefoglalja a művet, hátha segít.

[link] - ez meglehetősen részletes... de talán találsz jobbat is.

2022. febr. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
4/4 Nagyon köszönöm, de már úgy belefáradtam - Az ember tragédiájába, hogy nem is tudom mit kellene írni. Nekem ugyanis csupán arra az egy kérdésre amit írtam kellene egy mondat, egy konkrét válasz. Olyan kérdéseim voltak, hogy már éjszaka is ezzel álmodtam. "Álom az álomban" ! Lehet, hogy az általad írt mondatot írom oda. Elég!!! Ráadásul nem csak irodalom lecke van. Nem tudom, hogy a tanárom tudja-e? Köszönöm szépen a segítséget!
2022. febr. 10. 14:04
 6/6 chtt ***** válasza:
100%

A tanárok ilyesmit nem szoktak tudni, vagy ha mégis, akkor is meg vannak róla győződve, hogy az ő tantárgyuk a világ közepe. :)

Írhatod nyugodtan, szerintem nagyjából lefedi. Semmiképp sem fest rózsás jövőképet, ha egyszer Ádám ugrani akar, hogy legyen vége, mielőtt még elkezdődik... és mégsem ugrik, jön az új élet, az új remény...

Sok sikert és kitartás!

:)

2022. febr. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!