Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tudnátok nekem ebben segiteni?...

Tudnátok nekem ebben segiteni? Hogy kéne egy ilyet megoldanom, egyáltalán hogy kéne neki kezdenem? A szöveget nehezen értem meg, a vázlatot nehezen tudom ezért megcsinálni. Hogy fogjak hozzá az ilyen tipusú feladatokhoz?

Figyelt kérdés

Egy hegy emelkedik egy síkság fölé. A hegy csúcsa a P pont, ennek merőleges vetülete a síkra a P' pont. A síkon felveszünk egy AB = 800 m hosszú alapvonalat. Majd

megmérve kapjuk a következő szögeket: PAB < = 72°35'; PB A < = 64°26';

PAP' < = 23°48'. Milyen magasra emelkedik a hegy a síkság fölé?



2022. febr. 20. 12:19
 1/2 anonim ***** válasza:
15%
Értsd meg, képzeld el, rajzold le!
2022. febr. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
86%

Tehát van 2 háromszög, amivel lehet mit kezdeni;


-az ABP háromszögnek ismered az AB oldalát és az azon fekvő két szöget, tehát a P csúcsnál lévő szöget ki tudod számolni (mivel a háromszög belső szögeinek összege 180°). Ezekből ki tudod számolni a háromszög PA és PB oldalainak a hosszát szinusztétellel.


-a PAP' háromszögnek szintén ismered két szögét, a P'-nél fekvő szög derékszög. Ennek a háromszögnek kiszámoltuk az előbb a PA oldalának a hosszát, ez a PAP' háromszög átfogója, és az ismert szöggel szemközti PP' oldal hosszát szeretnénk kiszámolni, ami egy egyszerű szinusszal menni fog.

2022. febr. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!