Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tudod a válaszokat a következő...

Tudod a válaszokat a következő kérdésekre?

Figyelt kérdés

Mely földrajzi nevek rövid történetét olvasod az alábbiakban?:

Természetvédelmi terület Szilvásvárad közelében. A völgy neve egy hamuzsírfőző telep emlékét őrzi. A név előtagja a latin eredetű 'szalalkáli' szóból származik._______________

A németországi erdős hegység neve a sűrű, sötét fenyveseire utal. _______________________

A Keleti-Kárpátokban található romániai szoros arról a patakról kapta nevét, amelyik keresztülfolyik rajta. A patakot a benne élő sok békáról nevezték el.______________

Mi az etimológiai szó jelentése?

Szegednek mi az egyik földrajzi nevének eredete?


2010. szept. 13. 15:26
 1/10 A kérdező kommentje:
Ha valaki tudja nagyon megköszönném. Errefelé nincs könyvtár, és a neten sem találtam. 7.-es vagyok, ezeket még nem tanultuk. A válaszokat mégegyszer köszi!!!!!!!
2010. szept. 13. 15:33
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Első szerintem Szalajka-völgy.
2010. szept. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi-köszi! Nem a helyes megoldásra utazok, hanem arra hogy kész legyen!
2010. szept. 13. 15:40
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szalajka völgy

Fekete erdő

Békás-szoros

Az etimológia a nyelvészet egyik ága, mely a szavak eredetével foglalkozik; illetve szűkebb értelemben maga a szó eredete.


Utolsót nem tudom.

2010. szept. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM! MÁR CSAK AZ UCCSÓ KÉRDÉS KELLENE!
2010. szept. 13. 15:43
 6/10 anonim ***** válasza:
Szeged nevének eredete földrajzi helyzetéből adódik. A „szög” szónak „d” képzővel ellátott alakja, amely a Tisza nagy, derékszögű kanyarulatára utal a régi településmag táján.
2010. szept. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szeged nevének eredete földrajzi helyzetéből adódik. A „szög” szónak „d” képzővel ellátott alakja, amely a Tisza nagy, derékszögű kanyarulatára utal a régi településmag táján.
2010. szept. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
mi most érkeztünk el ehez a feladathoz,és köszi a megfejtéseket!!:)
2011. okt. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Mi is pont ma vettük, Apáczai Kiadó ;)
2014. szept. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
etmiológia: a szavak eredetével foglalkozó nyelvészeti tudományság
2015. szept. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!