Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ki volt Pál apostol? Hová írt...

Ki volt Pál apostol? Hová írt leveleket?

Figyelt kérdés

Annyit tudok, hogy Pál apostolról lett elnevezve a pálifordulat.

Szóval hogy ő volt az egyik legnagyobb utálója utána meg egyik legnagyobb terjesztője Jézusnak, de azt hogy hova írt leveleket sajnos nem tudom. Szóval aki ki tudja egészíteni a tudományom illetve tudja hogy hová írt leveleket akkor légyszi írd le. Előre is köszi aki segít!

(Googleén már néztem)



2022. márc. 17. 18:06
 1/6 chtt ***** válasza:
67%

Te most viccelsz? Nézted a guglin és semmit sem találtál? Ne már!

[link] - úgy általában

[link] - itt mindenikről olvashatsz, pl. [link]

Kinyitsz egy Bibliát, mind el is olvashatod.

2022. márc. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%

1. Fogsz egy Bibliát.

2. Kinyitod az újszövetség tartalomjegyzékénél.

3. Ami úgy kezdődik, hogy Pál levele, na azt mindet ő írta. A városneveket gondolom meg felismered.

Mindez kevesebb idő, mint ide kiírni a kérdést.

2022. márc. 18. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Leginkább arra lettem volna kíváncsi hogy hova írt leveleket, de azért köszi. Bibliám meg nincsen mivel nem vagyok vallásos, anyám sem az meg úgy a családi körömben senki szóval tudom hogy nincs bibliánk. Aztán ezt a kérdést azért írtam ki hátha valamelyik jövőbeli gyermek ezt a feladatot kapja és olvashatja majd a segítőkész emberek válaszait. Viszont köszönöm. Meg ahelyett hogy kioktatnátok inkább mondjátok meg hogy hol tudnám elolvasni mint valami segítség mert eskü ha így meg lenne mondva hogy így ott van akkor megkeresem de na nem tudom hány évesek lehettek, de szerintem harminc felett és gondolom ti is tudjátok hogy más oktatás a 2 generáció. Meg amúgy bocsi hogy azt gondoltam majd megcsináljátok helyettem a feladatot végülis csak egy lusta ember lehetek aki inkább megkérdezi mit kell csinálni minthogy utána nézne. Így végül mindenért bocsánat amit itt leírtam vagy rosszul írtam esetleg bántó vagy hasonló dolgokért, és köszönöm a válaszokat.
2022. márc. 18. 07:07
 4/6 chtt ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, a világért meg nem akarnálak bántani, de megnézted egyáltalán a linkeket?

Igen, kétszer 30 is vagyok, és begyöpösödött agyammal azt hinném, a fiatalok otthonosabban mozognak a számítógép, az internet világában, mint én, vén banya (de legalább nem vasorrú:))

Oké, nincs Bibliád. Nem kell, hogy legyen, nekem se volt sokáig. De meg fogsz lepődni, beírod a gugliba, hogy Biblia (esetleg azt is, hogy online, bár azt nem muszáj), és dobálja ki az elektronikusan olvasható, letölthető Bibliákat.

Ha rákattintasz az első linkemre, a kapott találat így fest:


Neve alatt található művek (a fő cím ugyanis Pál apostol)

- Pál levele a rómaiakhoz -- szerintem akárhány éves is vagy, Rómáról biztos hallottál, mert hogy Korinthosznak vagy Thesszalonikinek utána kell nézned, rendben van, na de Rómának... már bocs. (És mielőtt felháborodnál, erre válaszoltam: "Leginkább arra lettem volna kíváncsi hogy hova írt leveleket")

- Pál első levele a korinthosziakhoz

- Pál második levele a korinthosziakhoz

- Pál levele a galatákhoz... stb.


A második linkemen ismét ott vannak sorban a levelek, de - ahogy azt a harmadik link is mutatja - amelyikre rákattintasz, külön Wikioldalt találhatsz róla, amelyben pl. információkat olvashatsz:


1.A levél címzettjei, keletkezésének ideje és helye

2 A levél tartalma

2.1 A levél szerkezete

2.2 A levél kutatása

3 Földrajzi és természetrajzi ismeretek

3.1 Róma ... stb.


Mindenik levélnél ott vannak ezek az infók. Szóval elnézést, de mi a gond a kapott segítséggel? Le van tiltva nálad a linkre kattintás?

És akkor az "inkább mondjátok meg hogy hol tudnám elolvasni" kérdésre:

[link] - első találat:

Biblia | On-line Biblia

[link]

Online Biblia magyarul és angolul.


Jó olvasást, sok sikert!

2022. márc. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A te segítséged jó volt és tényleg nem neked írtam le azokat engem a második ember idegesített fel már idegileg. Mert ott tényleg a linkek nagyon hasznosak voltak és annyira köszi hogy te legalább segítesz de azért remélem egy minimálisan megérted hogy ideges lettem. Mert tegnapelőtt egész nap azzal az irodalom portfolióval foglalkoztam hogy meglegyen legalább a 3-mas mert tényleg rossz vagyok irodalomból. Aztán meg a tanár mondta hogyha nincs ki vázlatolva másnapra a 4 oldalnyi cucc akkor 2 egyes lesz beírva aztán még ezt a portfoliót is bekellet fejeznem amire meg máma a tanár azt mondta hogy csak kettes fogok kapni mert nincs benne kép és ha több időt fektettem volna bele hogy igényesen nézzen ki akkor meg lenne a 4-es szóval most kb. újra kell kezdnem szinte az egészet hogy bele tudjam rakni a képeket a templomokról aztán még a templomokról is kell mindent is írnom hogy jó legyen szóval ez lesz a harmadik napja hogy ezzel foglalkozom. Utána meg még van a történelem amiből most kapni fogok egy egyest mert hogy az irodalom el vette az időmet és nem tudtam a törivel foglalkozni ami meg volt egy ilyen feladat lap meg a magyar honfoglalásról kell írni egy oldalnyi esszét vagyis 32-34 sornyit és még felenem is kell következő órán. Minden is közbe jött főleg most mert még itthon is megint veszekedtem anyámmal arról hogy milyen körülmények között élünk. Szóval én márt ezt nem bírom idegileg mert máma is majdhogynem egész nap sírtam mert nagyon jó megint egy töri egyes meg szuper megint az irodalmat kell csinálnom hogy ne kapjak már megint szar jegyet aztán még az a vita anyámmal és lány vagyok persze hogy tegnap jött meg és így fáj a hasam is utána tesiből máma magas ugrás volt a tanár megint csúnyán néz rám hogy mi a francnak kéreckedek ki wcre szóval hogy tényleg bocsánat hogyha megbántottalak esküszöm rá hogy nem akartam de gondoltam egy minimális segítséget kérek legalább ezzel kapcsolatban. Helyesírásért most bocsánat, és köszönöm hogy részletesebben leírtad a dolgokat.
2022. márc. 18. 19:44
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát milyen cuki vagy hogy a jövőbeli érdeklődök miatt írtad ki a kérdést lol. Én két éve érettségiztem, szóval nem vagyok harminc, talán tudok adni neked egy kis segítséget. Így az utolsó válaszod alapján azt mondanám, hogy készülj fel lelkileg, mert ez nem sok dolog, amit csinálnod kell. Keress barátokat, akikkel meg tudod beszélni a problémáidat, mert valószínűleg azért veszi el sok idődet ennyi dolog, mert szenvedsz rajta/családi dolgon, és nem tudsz rájuk koncentrálni. Ha pedig úgy érzed, hogy egyes lesz a töri, akkor fogadd el az irodalom kettest, ne azt próbáld javítani és inkább törizz. Két kettes jobb mint egy egyes és egy hármas. És tudom, hogy ezt nem esik jól most hallani, meg nehéz, de ha sajnálod magad, úgy csak rosszabb lesz. Plusz ne foglalkozz azzal, hogy egy tesitanár csúnyán néz rád, hát ki ő neked, hogy ez befolyásolja a hangulatod? Ne hagyd, hogy minden kis dolog így megérintsen.
2022. márc. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!