Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Miért vette fel egyszer a...

Miért vette fel egyszer a fejére a „szavazóurnát" Jókai?

Figyelt kérdés

FONTOS!!!

Házi feladat, és nem találom sehol az interneten a választ.



2022. márc. 24. 20:32
 1/2 chtt ***** válasza:
100%

Mert elvitték az övét. :)


Gárdonyi Géza: Jókai meg a kalapok.


Egy svábhegyi estén beszélte ezt Jókai:

– Nekem is kicserélték már egypárszor a kalapomat. Hatvanas években egy nagyfejű képviselő cserélte ki egyszer. Mindig becsípetten jött a házba, és az vitte el. Gondoltam, most már mindegy, a kocsimig csak eltart a kalapja, de mikor rátettem a fejemre, hát leesett a vállamig. Utoljára is kénytelen voltam hátul bedugni a botomat és így vittem a kalapot félig a fejemen, félig a botomon a kocsiig.

Még furcsább esetem volt egyszer az Akadémián. Valami gyűlésre szólítottak be. Onnan meg úgy elvitte valaki a kalapomat, hogy a magáét se hagyta ott helyette. No még ilyet nem értem, – gondoltam. Ez valami kétfejű ember lehetett, hogy mind a két kalap kellett neki.

Aztán a szavazó-urnában jöttem haza, vagyis van ott egy hagyományos kopott kalap, amibe a szavazócédulákat szokták dobni, – azt tettem a fejemre.


Forrás: Gárdonyi Géza: Aranymorzsák – Jókai meg a kalapok

2022. márc. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2022. márc. 24. 22:35

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!