Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Melyik egyenlet a nem tanult...

Melyik egyenlet a nem tanult alakzat egyenlete?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Bocsánat, hogy megint házi feladattal kapcsolatos kérdést teszek fel, de nem találtam sehol sem a választ. Nem tudom meghatározni, hogy melyik a nem tanult alakzat egyenlete.

Ez a kérdés :

A következő egyenletek közül melyik

kör egyenlete (Mi a középpontja, sugara?)

egyenes egyenlete ( Mi a normálvektora, hol metszi a tengelyeket?)

nem tanult alakzat egyenlete? (miből látszik?)


a) x^(2)+2y=-8-y

^(2)+6x

b) 3x-y

^(2)=x+4,25+3y

c)x^(2)+2x+3+3y^(2)=7

d)2y-5y=0,7x+21


Az a és d egyenletet kizártam, mert a d egyenlet az egyenes egyenlete, az a pedig a kör egyenlete.

Így maradt b és c. Geogebrán megnéztem és a geogebra szerint a c egyenlet egy kör egyenlete. De hisz a sugárra negatív szám jön ki!

Hogy lehet ez?



2022. márc. 28. 09:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Ahogy a c-t felírtad, abban a formában biztosan nem kör egyenlete, mivel x^2 együttatója 1, y^2 együtthatója 3, és ha ez kör egyenlete lenne, akkor ezek biztosan megegyeznének. Ugyanezen oknál fogva a b sem kör egyenlete, de nem is egyenes egyenlete.
2022. márc. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 krwkco ***** válasza:

A körök egyenletében a két másodfokú tag együtthatójának meg kell egyezni.

A c.) nem kör, hanem ellipszis. Ahogy a geogebra graphing calculator is mutatja.

2022. márc. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Ezek szerint a c egyenlet lesz a megoldás.
2022. márc. 30. 10:10

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!