Az alábbi 2 kérdést valaki megválaszolná?


Egy háromszög egyik oldalának a hossza 90%-a, a másiké 130%-a a harmadik oldal hosszának. Mekkorák a háromszög oldalai, ha a kerülete9,6 cm?


Elfogyott a zsebpénzem 40%-a és még 100 Ft, így az eredeti pénzem egyharmadrésze maradt meg. Mennyi volt a zsebpénzem?


Előre is köszi!


2022. márc. 29. 23:06
 1/3 anonim ***** válasza:

1. a+0.9a+1.3a =9.6 => a=3.2


2. x*0.6-100=x/3 => x=375

2022. márc. 29. 23:25
 2/3 anonim ***** válasza:

1:a+b+c =9,6

Valasszunk ki egy oldalt pl. a C-t

Igy: c*0,9=a és b*1,3=a

Kapunk egy egyenletrendszert.

1) a+b+c=9,6

2) c*0,9 = a

3) c*1,3 = b

3 egyenlet 3 ismeretlen.



2:x a zsebpénzem

x*0,4+100Ft fogyott el ez egyelo x*1/3-> az egyenlet:

x*0,6-100=x*1/3 kérdés az x

2022. márc. 29. 23:27
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem.
2022. márc. 30. 08:46