Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Irodalom órára fogalmazás...

Irodalom órára fogalmazás kellene, de nem tudom hogyan kezdjek hozzá..?

Figyelt kérdés

„Felség, minthogy a komédiának az a feladata, hogy megjavítsa az embereket, míg szórakoztatja őket, azt hittem, hogy abban az állásban, amelyet most betöltők, akkor járok el leghelyesebben, ha nevetséges ábrázolással támadom meg századom bűneit…” (Molière: A fösvény ajánlása, amit a királyhoz intézett)

Egyetértesz Molière elgondolásával? Miért? Vajon az embert vagy csak a jellemhibát szabad nevetségessé tenni? Érvelj!

Ehhez kellene pár érv, nagyon sokat segítene, ha mondanátok. Ehhez ti hogyan fognátok hozzá?



2022. ápr. 5. 17:20
 1/3 anonim válasza:
Egyet értek/ Nem értek Moliére allaspantjaval, mert... Es akkor az érvek hogy te mit gondolsz...
2022. ápr. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Épp az érveket nem tudom. Most így erre mit mondjak?
2022. ápr. 5. 17:37
 3/3 anonim válasza:
Moliére ebben a szovegben azt mondta h a komédia "feladata" a következő : meg javítsa az embereket miközben szórakoztatja azokat, és ehez a legjobb eszköz az hogy a korszak hibáit amiben él kvázi megtamadja és nevetségessé teszi. Ez a szövege értelme... Illetve az első mondatod is a fogalmazasban
2022. ápr. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!