Valaki eltudja magyarázni ezt hogyan kell megcsinálni? Pls

határozd meg a b valós paraméter értékét úgy, h az 5x²+bx-56=0 egyenletnek az egyik gyöke -3 legyen!

#feladat #matematika #számolás #Agyfejlesztés #Izgalmas házi feladat
2022. ápr. 25. 23:25
 1/3 anonim ***** válasza:
84%

felírod b-vel a megoldóképletet

mellé egyenlőségjel és -3

megoldod az egyenletet

2022. ápr. 26. 01:00
 2/3 anonim ***** válasza:
75%

... helyett beírod x helyére a (-3)-at a másodfokú egyenletben, és az egyenletet megoldod b-re;


5*(-3)²+b*(-3)-56=0.

2022. ápr. 26. 02:24
 3/3 Tom Benko ***** válasza:
Viéte-formula: b/a=x_1+x_3, c/a=x_1x_2. Kétismeretlenes egyenletrendszer.
2022. ápr. 26. 13:23