Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Norton és Thevenin tétellel...

Norton és Thevenin tétellel tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Norton és Thevenin tétel alkalmazásával kellene megolndani ezt a feladatod

[link]



2022. ápr. 27. 10:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, segíthetnénk, de sajnálatos módon, már több ilyen segítség, sőt teljes megoldás után, a „tisztelt” kérdező még arra sem volt képes, hogy megköszönje. Ebből most már elég volt. De, ha te nem ugyanaz a kérdező vagy-e, aki régebben is kérdezett hasonlókat, és másképp állsz hozzá, akkor esetleg lehet szó a megoldásról. Legalább megpróbáltad elkezdeni? Vagy egyáltalán nem megy?
2022. ápr. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 krwkco ***** válasza:

#1

Sokan megköszönik.

Más hozzászólók meg néha azt követelik, hogy a kérdező már a kérdésben mondjon köszönetet. Ami szerintem nem helyénvaló, nem logikus.

2022. ápr. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 krwkco ***** válasza:

"Norton és Thevenin tétel alkalmazásával kellene megolndani ezt a feladatod"

Pl. nézd meg a lenti linken a példát. Tegyed az A és B pontokat az R1 két lábára. Forgasd el a rajzot 90 fokkal és tedd át a feszültségforrást a bal oldalra. Szinte ugyanazt fogod kapni.

[link]


Vagy a Norton-tétel hasonlóan innen:

[link]

2022. ápr. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1-es vagyok

krwkco, látod, már majdnem eltelt négy óra mióta feltette a kérdést, te megpróbáltál segíteni neki, de sehol semmi reagálás. Gondolom nem egy hónap múlva kellene a megoldás, hanem hamarosan. Egyébként már szépen, rajzokkal kidolgozva meg van a megoldás, fel is tehetném valahova az internetre, de érthető okokból nem tehetem. Csak annyit, hogy ebből az LTspice XVII áramkör szimulátorban készült rajzból kiderül a végeredmény:

[link]

Ez viszont édeskevés a feladatban kívánt megoldáshoz. Kérdező! Semmi visszajelzés? Jó, akkor részünkről is semmi. Esetleg arról lehet szó, hogy egy hét múlva ide teszem a megoldást.

2022. ápr. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Bocsánat hogy hamarabb nem válaszoltam, nem nagyon volt időm. Végül többen összeültünk és sikerült megoldanunk a feladatokat.

2022. ápr. 27. 15:47
 6/7 anonim ***** válasza:

1-es vagyok, dicséretes, ha sikerült megoldani, akkor visszavonva minden kritika. Az én megoldásom:

[link]

Nektek is ez lett az eredmény? Persze bizonyos részletekben másként is el lehet jutni a megoldáshoz.

2022. ápr. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Leellenőriztem és igen nekem is ezek az eredmények jöttek ki, mégegyszer köszönöm szépen :D
2022. ápr. 27. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!