Hogyan kell kiszámolni ezt a matekegyenletet a számológépben?


fx 570ES számológépen melyik az az opció, ahol ezt az egyenletet be tudom ütni?


0,2 = y / (10 - y) x (10 - y)


Az eredmény 5


2022. máj. 1. 20:40
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
61%

Hibásan adtad meg az egyenletet!


Ha még bemásolni sem bírod segítség nélkül, komoly bajok lesznek :)


0,2 = y / ((10 - y) x (10 - y))

2022. máj. 1. 20:46
 2/23 A kérdező kommentje:

Értékelném, ha megjegyzések helyett normális is válasz jönne.

Nem adtam meg hibásan az egyenletet, a tört számlálójában y van és a nevezőben (10-y) szorozva (10-y).

2022. máj. 1. 21:03
 3/23 anonim ***** válasza:
30%

0,2 = y / ((10 - y) x (10 - y)) ebben az esetben igazad van :)


Kb. harmadikos matek, de nem árt átismételni:

[link]

2022. máj. 1. 21:21
 4/23 A kérdező kommentje:
Nem azt kérdeztem, hogy manuálisan hogyan kell, hanem számológépen melyik funkciót kell használni...
2022. máj. 1. 21:25
 5/23 anonim ***** válasza:
30%

Az 1-es válaszoló felírása szerint 0,2=5/25 (ez a helyes), a kérdező felírása szerint viszont 0,2=5/5*5=1*5 ami tévesen 0,2=5-öt kéne, hogy jelentsen :)))))))


10-ből 9 felnőttön kifog a feladat, ne szégyenkezzetek, hogy elbuktátok, fel a fejjel!

2022. máj. 1. 21:26
 6/23 anonim ***** válasza:
"Nem azt kérdeztem, hogy manuálisan hogyan kell, hanem számológépen"... Elbukod a feladatot már a bemásolásnál, így a 100 000Ft-os számológéppel sem fog menni a megoldás!
2022. máj. 1. 21:28
 7/23 anonim ***** válasza:
Istenem kérdező olyan kis .... vagy, annyira nevetek, hogy nem fogok tudni elaludni :)
2022. máj. 1. 21:29
 8/23 A kérdező kommentje:
Megvárom, ha valaki értelmes is ír, te pedig kímélj meg a beszólásaidtól. Köszi!
2022. máj. 1. 21:38
 9/23 anonim ***** válasza:

Kérdező, kicsit átírtam az egyenleted:


0,2 = (10 - y) * y / (10 - y)

Erről beszélünk?

Mert ha nem, akkor hibásan írtad le.

Akkor pedig ne hőbörögj, hanem kérj bocsánatot.


AZON KÍVÜL a HF-t kéretik a HF kategóriába tenni!

2022. máj. 1. 22:24
 10/23 A kérdező kommentje:
Tényleg pontosan úgy van a könyvben, ahogyan leírtam!
2022. máj. 1. 22:28
1 2 3