Milyen eredmény jött ki az x-re?

0,2 = x / (10 - x) . (10 - x)
2022. máj. 1. 21:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Az a . ott szorzás akar lenni?
2022. máj. 1. 22:02
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen.
2022. máj. 1. 22:11
 3/8 A kérdező kommentje:
Igazából az érdekelne, hogy hogyan tudnám beütni a számológépbe.
2022. máj. 1. 22:11
 4/8 anonim ***** válasza:

Egyenletet ahogy én tudom nem lehet számológépbe írni:D


De ha neked valami spéci számológéped van akkor sem. Ilyesmit még nem használtam.


Bár ha tippelnem kéne akkor így:

0,2 = x / ((10 - x) . (10 - x))

2022. máj. 2. 08:05
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

0,2 = 1 / 5 = 5 / 25 = 5 / ((10-5)*(10-5)), így x=5


vagy


0,2 = 1 / 5 = 20 / 100 = 20 / ((10-20)*(10-20)), így x=20

2022. máj. 2. 08:24
 6/8 anonim ***** válasza:
0,2
2022. máj. 2. 20:25
 7/8 anonim ***** válasza:

Amúgy googliba beírod, megoldja...

És ott láthatod a levezetést is.

2022. máj. 2. 20:26
 8/8 A kérdező kommentje:
A google-ban feldobja a (10-x)-et a számlálób, pedig a nevezőben van. A helyes megoldás az 5, de arra nem ír levezetést.
2022. máj. 2. 20:45