Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki tud segíteni a hőváltoz...

Valaki tud segíteni a hőváltozásokat vesszük és kéne választ adnom ezekre a kerdesekre?

Figyelt kérdés

Sziasztok valaki tud segíteni a hőváltozásokat vesszük és kéne választ adnom arra a kérdésre hogy

- Miért nem szabad a hűtő ajtaját percekig nyitva hagyni

-Gyűjts 5 példát hogy ma milyet termikus kölcsönhatásokat tapasztaltál

Ha valaki tud segíteni nagyon megköszönném.



2022. máj. 10. 14:32
 1/3 anonim ***** válasza:
A hűtő ajtaját azért nem szabad nyitva hagyni perceken át, mert a kutya vagy a macska kiveheti belőle az élelmiszert. Ahol nincs háziállat, ott viszont nyugodtan nyitva maradhat az ajtó, sőt, le is lehet szerelni.
2022. máj. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Azért reménykedem benne, hogy ha például kigyullad a lakásod, még idejében kisétálsz belőle.

Báááár... ki tudja?

Lehet, hogy inkább csak a hőváltozást tanulmányoznád rajta.

[link]

2022. máj. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat. Már megtaláltam a választ csak nem voltam otthon ezért úgy voltam vele kiírom hátha kapok választ. Tekintve hogy a hőváltozásnál tartunk ugye nem azt a választ kerestem hogy mert energia pazarlás vagy hogy az ételek egy része károsodhat újra fagyasztásnál.

A válaszom végül az lesz hogy a szekrény belsejében lévő csőben a gyorsan párolgó folyadék nem tud egyszerre olyan gyorsan olyan sok hőt elnyelni környezetéből. Csak ezt kene megfogalmaznom. Mindedj azért köszi a válaszokat.

2022. máj. 10. 19:13

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!