Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Miért metafora az anyanyelv?

Miért metafora az anyanyelv?

Figyelt kérdés

2022. máj. 13. 21:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Hogy érted?
2022. máj. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az "első nyelvet" a legtöbb ember az anyjától tanulja kisgyerekkorában. Ez a kapcsolat alapja az azonosított (="első nyelv") és azonosító (=anyanyelv) között. Tehát szükségképpen csonka metaforáról van szó.
2022. máj. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 BringaManó ***** válasza:

Szerintem már maga a "nyelv" szó is metafora, amikor nem a testrészre használjuk, hanem arra, amit nyelvórán tanulunk, nem?

Nem tudom, hogy ehhez képest még "metaforább"-e az "anyanyelv"... vagy csak azért így van megfogalmazva a kérdés, hogy ne kelljen külön magyarázni, hogy nem a testrészről van szó...(?)

A neten valaki ír egy ilyet: "Az anyanyelv metafora sajátos érzelmi – anya-gyermek – viszonyt tételez a nyelvet beszélők és a nyelv között."

Hát én ezt nem gondolnám, szerintem nem ezért anyanyelv, hanem azért, amit a #2 is írt (vagy amit máshol így írt valaki: "Az anyanyelv édesanyánk nyelve – ez csodás metafora, de persze tudományosan másként mondjuk: az elsőnek megtanult nyelv.").

2022. máj. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!