Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Segítségre lenne szükségem a...

Segítségre lenne szükségem a Matematika beadandómhoz. Valaki?

Figyelt kérdés

Mint a címben is említve van, néhány feladatra próbálom megtalálni a választ. Nem vagyok erős matematikából, így kénytelen vagyok ehhez folyamodni. (Főleg, hogy jegyre megy.)


1) Egy megbeszélésre 14 ember érkezett, és kézfogással köszöntik egymást. Hány kézfogás volt?

2) Egy tört számlálója 6-tal nagyobb, mint a nevezője. Ha a nevezőjéhez 7-et hozzáadunk és a számlálójából 8-at kivonunk, akkor a kapott tört értéke 2/3. Melyik ez a tört?

3) Összeöntünk 5 liter 23%-os és 4 liter 17%-os kénsavoldatot. Hány %-os lesz a keverék?


Előre is köszönöm a segítséget.



2022. máj. 16. 14:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Meddig jutottál magadtól, hol akadtál el?
2022. máj. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Időközben az 1. feladat után kicsit jobban utánajártam, 91 jött ki, mint megoldás.
2022. máj. 16. 14:44
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A 2-es feladat egyenletét fel tudod írni?
2022. máj. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 krwkco ***** válasza:
100%
A ketteshez még egy kis segítség: nevezd el a keresett tört nevezőjét n-nek.
2022. máj. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 krwkco ***** válasza:

3.

5 liter 23%-os kénsavoldatban mennyi kénsav van? És a másikban?

Ha a kettőt összeöntöd, akkor hány liter lesz a folyadék és mennyi kénsav lesz benne?

(Ha valaki precíz akar lenni, akkor át kellene gondolni, hogy a töménység itt feltehetően tömegszázalékban van megadva. De ha ezzel nem törődünk és "liter%" egységekben számolunk, akkor a végeredmény, mint tömegszázalék jó lesz. Feltéve, hogy a két összeöntött kénsavas folyadék térfogata öszzeadódik.)

2022. máj. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!