Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy matematikaversenyen 2...

Egy matematikaversenyen 2 feladatot tűztek ki. Az első feladatot az indulók 80%-a, a másodikat a 60%uk oldotta meg. Minden versenyző megoldott legalább 1 feladatot,8-an mindkettőt. Hányan indultak a versenyen?

Figyelt kérdés
Ha lehet egy levezetést is írjatok :)
2010. szept. 17. 20:17
 1/7 anonim ***** válasza:
13%
Takarodjatok már a házi feladatokkal! Sok idióta arra is lusta, hogy feláldozzon 10 percet a drága idejéből, ami alatt megcsinálhatná magától is a háziját.
2010. szept. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

Külön kategória van rá.


80% + 60%=140% --> ez lenne ha mindenki csak egyen indult volna

40% a felesleg, ezt úgy lehet leküzdeni, hogy ennyi gyerek mindkettőt megoldotta.

40%--> 8 gyerek

100% -->20 gyerek

Ellenőrzés:

1. feladat: 20*0,8=16 gyerek --> ebből 8 csak az elsőt csinálta meg

2. feladat: 20*0,6=12 gyerek -->ebből 4 csak az elsőt csinálta

+ 8 gyerek mindkettő csinálta --> 8 gyerek

Összesen 20 gyerek.


HA felrajzolod halmazábrákat, ugyanezt kapod meg.

2010. szept. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Házi feladat kategóriába tettem fel, ezért nem értem mit pattogsz te kretén.

A megoldást pedig köszönöm szépen.

2010. szept. 17. 21:24
 4/7 anonim ***** válasza:
28%
azt pattogja, hogy az úgy nem kóser, hogy emberek csak úgy mindenféle gondolkodás nélkül felrakják a házijukat, hogy csinálják meg. Odáig rendben van, ha elakadt, akkor rávezetést adni, ötletet, de hogy az egész házit megoldani tényleg nme a válaszolóknak kéne
2010. szept. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is örülnék, ha vki segítene megírni néhány fogalmazásomat, ezért írtam meg a matek megoldását. Szerintem ez így van rendjén, hogy segítünk egymásnak, ha tudunk.
2010. szept. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
van különbség a segítés között (pl, ha valaki elakad valahol, vagy nem tud nekikezdeni, akkor a főbb lépéseket leírni, ötletet, segítséget adni, elmagyarázni dolgokat), és a helyette való megcsinálásban...
2010. szept. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ha csak ilyen jellegű hozzászólásaid vannak, hogy "miért kell az egészet megoldatni másokkal" meg hasonlók, mindenki jobban jár ha elmész anyádba. Nem nekem kellett, nem az én házim. Húgomnak próbálok segíteni, mivel én már néhány éve túl vagyok az érettségin és amúgy se voltam túl jó matematikából...
2010. okt. 3. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!