Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valamelyikőtök a Black Mirror...

Valamelyikőtök a Black Mirror – S3./ E1. ’Nosedive’ epizódját??

Figyelt kérdés

Láttam a filmet, de nem nagyon értem ezeket a kérdéseket hozzá??!


1. Mi az a ma használt technológiai eszköz a közösségi oldalakon, aminek eltúlzott, eltorzított használata alapján működik a filmben látható világ? A film mely jelenetei, elemei emlékeztetnek nagyon a ma is tapasztalható szokásokra?

2. Mik azok a szolgáltatások a filmben például, amik a rating (közösségi oldali rangsorolás) alapján működnek?

3. Mi a benyomásunk Lacie-ről (a főszereplő lányról) a film elején? Hogyan alakul róla a benyomásunk, mire elérünk a film utolsó harmadához? Miért?

4. Mitől népszerű szerinted a közösségi oldalon Naomi (a szőke lány) karaktere? Mit tesz érte? / Mit tesznek mások ezért?

5. Ismersz ilyen ’Naomi’-kat a közösségi oldalon a való életben? Ha igen, mennyiben olyanok, mint a film-beli Naomi?

6. Miért szimpatizál a közönség Lacie öccsével? Miért frusztrálhatja a közönséget, hogy az ő karaktere az epizód első negyede után már nem látható?

7. Elhitted-e eredetileg, hogy Naomi őszinte érzelmektől indíttatva hívja Lacie-t az eskövőre? Ha igen, meddig? Ha nem, miért nem?

8. Hogyan, milyennek vannak ábrázolva azok az emberek, akik Lacie-t (munkahelyen, étteremnél, reptéren, az esküvőn stb.) körülveszik? Miért nem szerethető karakterek?

9. Szerinted kevesebb a veszekedés, szitkozódás, rendbontás egy ilyen világban? Miért gondolod így?

10. Szerinted milyen élete lehet a kamionos idős hölgynek? (Hogyan él meg így, hogyan igényel szolgáltatásokat, stb…?)

11. Szerinted lehetséges-e Lacie-nek egyszer még olyanná válni, mint a kamionos nő?

12. A film (díszlet és jelmez) színezéséről észrevettél valamit? Szerinted a színezés itt lehet filmnyelvi kifejezőeszköz?

13. … ez egy elég provokatív kérdés, de:

Ha elképzeled, hogy muszáj lenne egy ilyen társadalomban élned, hányas lennél? Miért?

14. Olvasd el a média befogadás-elméletek közül a kultivációs elméletről, illetve a használat és kielégülés-elméletről írottakat! Véleményed szerint melyik elmélet és hogyan, mely cselekményelemek alapján érvényesül a filmbeli társadalomban?



Kérlek segíts ha láttad, érzetted és tudod a válaszokat a kérdésekre.


2022. máj. 19. 12:10
 1/2 anonim válasza:
100%
Hány éves vagy? Nézd meg újra az epizódot, figyeld közben a kérdéseket. Ezekre szerintem nincsenek jó és rossz válaszok, a véleményedre, meglátásodra kíváncsi
2022. máj. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Hali! Tudom, hogy 1 éves kérdésre válaszolok, de ezek nagyon jó kérdések, amiket a nagy eséllyel média tanárod adott fel a filmmel kapcsolatosan, ezért most rászánok egy fél órát az életemből hogy ezekre válaszoljak, mert amúgy nagyon unatkozom, és jobb mint hogy semmit se csinálnék😅. Szóval:


1. Ez az eszköz a különféle oldalakon megtalálható értékelési mechanika csillagok formájában. A film azt a szokást torzítja el, amikor úgy keresünk egy adott szolgáltatást hogy csak az értékeléseit nézzük, és a magasabb átlagértékeléssel rendelkezőt vesszük igénybe. Például előbb fogunk bemenni egy 4,6 ra értékelt étterembe mint mondjuk egy 3,9 re értékeltbe.


2. Pl. A házra kedvezményt kap, ha magasabb az értékelésre, a repülőnek bizonyos üléseit csak 4,2 vel és afelett vehetik igénybe, autókölcsönzőben magasabb értékeléssel jobb kocsit kaphatsz, gyenge átlaggal elérhetetlenné válnal bizonyos munkahelyek.


3. Kezdetben nekem egy nagyon megfelelési kényszerek alatt lévő lánynak tűnt, aki minél nagyobb értékelést szeretne. Már akkor nem nagyon szimpatizáltam vele, amikor a tükörbe gyakorolt "nevetni", ugyanis már ebből lehetett érezni, hogy ez nem a valódi énje, és csak megjátssza magát. Azonban a sorozat vége egyre jobban kezdtem megkedvelni, ugyanis rájött hogy ez az értékelősdi egy nagy hülyeség, és amikor elkezdte kimondani, azt amit valószínű mind gondolnak, akkor csak lepontozták, de közben érezte az ember pl. az utolsó jelenetnél, hogy ott már a valódi érzéseit mondja Naominak, de ő, és a többi "erős négyes" eközben még mindig tartotta magán azt a maszkot amit felvettek.


4. Ahogy az előbb említettem, ő és valószínű a legtöbb "erős négyes" is egy maszkot vett magára, egy boldog, gondtalan ember maszkját, és a közösségi médián csak azt mutatják, hogy mennyire boldogok, de a valóság ettől valószínű nagyon távol áll. Mivel tökéletesnek állítja be magát, ezért nyilván más emberek is a legjobb értékelést nyújtják neki.


5. Igen, talán 3-at vagy 4-et. Abban hasonlítanak rá, hogy általában megjátsszák az élményeiket a közösségi oldalakon, pl olyan eseményekről töltenek fel képet, mintha most történt volna, amik már pár hónapja történtek, vagy éppen egy lakhelyükön készült fotót úgy töltenek fel, hogy egy külföldi népszerű üdülőhelyet jelölnek meg a képnek helyként.


6. Mert Lacie öccse nem vett fel egy ilyen maszkot, mint ahogy a nagykutyák tették. 3,8 körül van az értékelése, azonban ő ennek nem kerekít nagy feneket, élvezi a kis életét videójátékozik, vannak igazi barátai stb. Lacie lakás vásárlási tervéről is megvan a véleménye, ugyanis egy ilyen gazdag környéken általában azok az emberek élnek, akik ezt a boldog maszkot magukra vették, és szeretné elkerülni, hogy nővére ilyenné váljon, azonban nagyon nem tud ellene semmit se tenni. Ryantől megtudhattuk azt is, hogy régen még nem volt ilyen Lacie, mert adott alkalmakkor beszélgettek, a jelenben meg már csak az értékeléseivel foglalkozott, ami igencsak elszomorító.


7. Igen, a videochat végéig, amit Lacie Naomival folytatott. Ennek az oka Rongy úr volt, amit Naomi segített elkészíteni a főszereplőnek, tehát feltételeztem, hogy nagyon jó viszonyban vannak. Azonban Ryan mondott pár rossz dolgot Naomiról, amiket Lacie nagyon feltűnően tagadott, tehát már nekem itt feltűnt hogy csak érdekbarátság van kettejük között.


8. Az összes ilyen ember lepontozza őt csak azért mert nem a társadalmi normák szerint beszél, vagy nem tud valamit, vagyéppen igazságtalan vele az élet. Unszimpatikusságuk abból ered, hogy egyáltalán nem segítőkészek, nem megértőek Lacievel.


9. Valószínű, mivel mint Lacie történetéből kiderült a rendőröknek is joga van pontlevonást adni annyit, amennyit szeretnének, amitől kezdve aztán láncreakció szerűen szabadesésben mehetnek lefelé a társadalom legaljára akik rosszat tettek, és ha elrontanak valamit ezalatt a büntetés alatt nagyon, ezeket az embereket kiszorítják a társadalomból ebben a világban.


10. Valószínű van több ilyen társadalomból kiszorított ember is, akik egy közösséget alkottak, de lehet hogy alacsony presztizsű munkának számít ebben a világban a kamionosság, amit gyenge 1 esek is csinálhatnak, kevéske fizetésért.


11. Szabadulása után a börtönből biztos hasonló ember lenne belőle, ugyanis a két szereplő története nagyon hasonlít, mert amíg a nő férjével igazságtalanul bántak az orvosnál, es hagyták meghalni, addig Lacievel szintén igazságtalanul bánt Naomi, mert büntetése miatt már nem úgy bánt vele, mint amikor 4,2-n állt. Ezek végett mindketten elkezdték véleményt nyilvánítani a jelenlegi társadalomról melynek hatására rögtön annak alján találták magukat.


12. Igen, mivel a film elején, amikor Lacie élete "rendben volt" akkor még mindent szép szinekben ábrázoltak, azonban ahogy egyre csúszott lefelé a ranglétrán a nappalból éjszaka lett, és inkább szürkésebb színekben jelent meg innentől kezdve a film.


13. Valószínű, hogy gyenge kettes, mivel sajnos nincs sok barátom, max 1-2, illetve az emberek szinte csak allor szólnak hozzám, ha belém akarnak kötni.


14. Ezt most már biztos hogy nem, késő van, max holnap. Jó éjt, kedves kérdés író, és köszi, hogy egy ilyen érdekes feladatot tudtál nekem adni, még ha már nincs is szükséged a válaszra😉😉😉

2023. máj. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!