Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Rovásírásos szöveg értelmezése...

Rovásírásos szöveg értelmezése. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Törin kaptunk egy szorgalmi feladatot. Egy rovásírásos táblát kellene átírni latin betűkre és értelmezni.

Ezt: [link]

Elvileg meg fogjuk kapni majd rendes képként is, ezt órán fotóztam a monitorról.

Ez egy kb. 6000 éves szöveg. Elvileg oktatási célja volt akkoriban.

Megpróbáltam a székely-magyar rovásírással átírni, de nem jártam sikerrel. Sok betűt nem tudtam átírni, és amiket igen, azok sem nagyon adtak értelmes szöveget. Mondjuk fura is lett volna, ha azzal értelmezhető lenne, elvégre az közel sincs 6000 éves.

Erre jutottam: [link] (Nem fordítottam meg az írás irányát, az átírtat is jobbról kell balra olvasni, elvileg.)

Egy értelmes szót kaptam kétszer, ISTEN és ESTEN, de szerintem ez csak véletlen lehet.

Az a csillag szerű alak a SAMAS szót adja minden irányba.

Van más olyan rovásírás is, amivel ugyanúgy meg tudnám tenni ezt az átírást? Valami olyasmi kellene, ami visszanyúlik ennyire az időben, vagy legalább megvan az összes betű az ABC-jében amik ezen a táblán is rajta vannak.



2022. máj. 21. 17:20
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!