Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fizika feladat mi lehet a...

Fizika feladat mi lehet a megoldás? :Acélgolyó átmérője 4,16 cm 0 ◦C-on, egy alumíniumlemezben levő kör alakú lyuk átmérője pedig ugyancsak 0◦C-on 4,15 cm. αAl = 2,4 · 10^-5◦C^-1, αAc = 1,2 · 10^−5 ◦C^-1

Figyelt kérdés

a.)Mekkora az acélgolyó hőmérséklete, amikor éppen átfér a 0 ◦C-os alumíniumlemezen levő lyukon?

b.)Mekkora az alumíniumlemez hőmérséklete, amikor a kivágáson éppen átfér a 0◦C-os acélgolyó?

c.)Mekkora az a közös hőmérséklet, aminél a lyuk és a golyó átmérője azonos?



2022. máj. 25. 21:32
 1/3 anonim ***** válasza:
insert coin
2022. máj. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

[link]


Hőtágulásról szól a feladat, a wikipédiáról szedtem a képletet. Remélem jó.


Az elsőnél a golyoval kell számolni, az térfogatú hőtágulás. Akkor fér át, ha a golyó átmérője is 4,15 cm. Ki kell számolni akkor mekkora a térfogata és hogy eredetileg mennyi. Ezt a kettőt beiord a képletbe, az alfa adott, a ∆T az egyetlen ismeretlen.


Na a másik esetben ugyan ez, csak ott meg akkor fér át a golyó, ha a luk átmérője 4,16 cm. Illetve mivel a luk csak 2d szerintem ez felületi hötágulásnak számít. Ki kell számolni ekkor mekkora a felülete, meg eredetileg mennyi, és akkor szintén csak a ∆T lesz az ismeretlen.


A C feladatban azt kell csinálni, hogy a kör tágulását felirod,

r^2π=Aeredeti(1+alfa∆T)^2 meg felirod a gömbre is ahol 4/3*r^3π= Veredeti(1+alfa∆T)^3. Az eredeti a 0 fok. A két R ugyan az, ezért ki kell fejezni mindkettőből és azt a két egyenletet egyenlővé tenni. Én megtaláltam a feladatnak a megoldását levezetés nélkül, sajnos, és kijött amit ott írtak, szóval valószínűleg így kell.

2022. máj. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ nagy segítség volt :D
2022. máj. 27. 12:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!