Megoldja nekem valaki a lenti feladatot?


1, Alapoldatunk 155g vizet és 33g oldott anyagot tartalmaz.

Hány tömeg %-os?


2 Alapoldatunkhoz hozzáadunk 38g vizet . Hány százalékos lesz a kapott oldat?


3, A kapott oldatból eltávolítunk 4g oldott anyagot. Az eljárás töményítés vagy hígitás?



#hígítás #töménység #oldatok, oldat #tömeg százalék %
2022. máj. 30. 15:14
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Házi feladatok megoldása:


15k huf az első órában, minden megkezdett további munkaóra 5k huf+áfa. Számlaképes.

2022. máj. 30. 15:17
 2/2 DeMoR ***** válasza:

Ezért túlvilági 10 év szolgasággal lógsz majd ;D


1.)

m o.sz. = 155 g

m o.a. = 33 g

-------------------

m o. = m o.sz. + m o.a. = 188 g

W% vagy (m/m)% = (m o.a. / m o.) x 100 = (33 / 188) x 100 = 17,55 %


2.)

m o.sz. = 155 g + 38 g = 193 g

m o.a. = 33 g

-------------------

m o. = m o.sz. + m o.a. = 226 g


W% vagy (m/m)% = (m o.a. / m o.) x 100 = (33 / 226) x 100 = 14,6 %


3.)

Hígitás, mivel még kevesebb lesz az oldatban az oldott anyag, tehát hígabb.

2022. máj. 30. 16:17