Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Érti valaki ezeket a kérdéseket?

Érti valaki ezeket a kérdéseket?

Figyelt kérdés

[link]


Ebben a logikai tesztben van több kérdés ahol nem értem miért az a válasz ami. A végére érve(41 kérdés) kiírja a helyes válaszokat, illetve akad ahol nem a helyes választ várja... Egyébként egy korábbi Újratervezés program kompetenciatesztje.


Egy robotnak 100 lépcsőfokot kell megmásznia. A robot egy meghatározott mozdulatsorral tud csak haladni: előbb 9 fokot halad előre, majd 5-öt vissza. Minden egyes lépcsőfok megtétele akár felfelé, akár lefelé 1 másodpercet vesz igénybe. Hány másodpercbe telik neki felmászni a lépcsőn?


Orosz rulettet játszunk, a tárban hat golyó fér el, kettőt teszünk bele egymás mellé, majd megforgatjuk a tárat. Az első lövésre nem sül el a pisztoly. Mekkora az esélye, hogy forgatás nélkül a második lövésre sem sül el a pisztoly?


Három doboz van előttünk. Az egyikben kiwi, a másodikban banán, a harmadikban kiwi és banán van vegyesen. Mindegyik fel van címkézve, de rossz címke van az összes dobozon. Kiválaszthatsz egy dobozt, egy gyümölcsöt csukott szemmel kivehetsz belőle, és megnézheted, hogy az milyen gyümölcs. Ezt akárhányszor megismételheted. Hány húzásra van szükséged, hogy biztosan meg tudd mondani, melyik dobozban milyen gyümölcs van?


Pisti 5 doboz cukorkát vesz a boltban, a dobozok egy részében 10 grammos cukorkák vannak, a többi dobozban a cukorkák csak 9 grammosak. A dobozokban sok, de nem egyenlő számú cukorka van. Egy digitális mérleg segítségével legkevesebb hány mérésből lehet biztosan megállapítani, hogy mely dobozokban vannak 9 grammos, és mely dobozokban vannak 10 grammos cukorkák?


Ha több fa van, mint amennyi falevél a fán, akkor legalább 2 fa van, amelyen ugyanannyi levél van. Igaz, vagy nem?


2022. máj. 31. 15:36
 1/7 Pelenkásfiú ***** válasza:
66%

Robot:

9 előre, 5 vissza az 4 előre.

Eljut így a 92. lépcsőig 23 ciklus alatt, vagyis 23*(9+5) = 322 másodperc alatt.

Innen már csak 8-at kell előre, tehát 330 másodperc.


Orosz rulett:

4 üres hely van.

Az első esemény (nem sült el) már adott, annak a valószínűségével kell foglalkozni.

A 4 üres közül csak az egyik után jön éles lőszer, szóval 3/4 a valószínűség.


Dobozok:

Kiveszel egyet a vegyesnek címkézett dobozból.

Tudod, hogy abban csak egyféle lehet, hiszen rossz a címke.

Ha mondjuk banán van benne, akkor tudod, hogy ez a banános doboz.

A kiwis doboz nem lehet a kiwi címkéjű, tehát az a vegyes doboz.

Innen nyilván megvan az utolsó is, tehát 1 húzás elég.


Fa:

Igaz lenne... kivéve ha 2 fa van, mert akkor van egy 1 és egy 0 leveles és kész.


Nem néztem meg a megoldásokat, szóval nem biztos, hogy mindenhova jót írtam. :)

2022. máj. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%

1. Hamar rá lehet jönni, hogy gyakorlatilag 14 másodpercenként 4 lépcsőfokot halad, tehát 25 mozdulatsort kell, hogy megtegyen, hogy a 100. lépcsőfokra jusson, vagyis 25*14=350 másodperc jön ki a gondolatmenet szerint. Azonban a robot nem most első alkalommal fog a 100. lépcsőfokra eljutni, ugyanis amikor a 91. (vagy nagyobb) lépcsőfokra ér, utána a felfelé lépéssel már a 100.-ra jut. Tehát az a kérdés, hogy a 91. (vagy nagyobb sorszámú) lépcsőfokra mikor fog lefelé lépéssel eljutni. Erre a válasz az, hogy mivel 4 lépcsőfokokkal jut alapvetően előre, ezért a 4-gyel osztható lesz a lépcsőfok sorszáma, tehát a lelépés után a 8;12;16;...;84;88;92-dik lépcsőfokra fog jutni, majd a 92-dik után már felér a 100. lépcsőfokra.

Mivel 92:4=23, ezért 23 "teljes ciklust" fog végigvinni a program, aminek teljes időtartama 23*14=322 másodperc, ekkor a 92. lépcsőfokon áll és felfelé veszi az irányt, innen már csak 8 másodpercre van szüksége, tehát a 100. lépcsőfokra 330 másodperc alatt ér fel.


2. Mivel nincs sok lehetőség, szedjük össze az eseteket; X jelöli az üres, T jelöli a töltény helyét:

XXXXTT

XXXTTX

XXTTXX

XTTXXX

TTXXXX

TXXXXT


Mivel az első lövés biztosan X (mert nem dördül el a pisztoly), ezért az utolsó két lehetőséggel nem kell foglalkoznunk. Marad tehát 4 lehetőség, ezek közül 1 esetben dördül csak el a pisztoly másodikra, tehát a valószínűség 1/4 lesz.


3. Furcsa lehet, de elég csak 1-et húzni, a "vegyes" feliratú dobozból; legyen a három doboz felirata:

1. kiwi, 2. banán, 3. vegyes.

Kihúzunk a vegyesből egyet. Akármit húzunk, abban a dobozban biztos, hogy csak az van, mivel a feladat szerint a kiírás mindegyik esetben téves.

Ha a 3. dobozban banán van, akkor a helyes feliratozás: 1. vegyes, 2. kiwi, 3. banán.

Ha a 3. dobozban kiwi van, akkor a helyes feliratozás: 1. banán, 2. vegyes, 3. kiwi.


4. Egy szürreális példa, de például így is megoldható, 1 mérésből; az első dobozból vegyünk ki 1 cukorkát, a másodikból 100-at, a harmadikból 10000-et, a negyedikből 1000000-t, az ötödikből 100000000-t, ekkor a kapott eredményből egyértelműen meg lehet határozni, hogy melyik dobozban milyen tömegű cukorkák vannak.


5. Nem mindig igaz, például ha a fán 0 falevél van, akkor lehet 1 fa, így az állítás nem tud igaz lenni.

2022. máj. 31. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
*A másodiknál rosszul néztem a feladatot, így nem 1/4, hanem 3/4 a keresett valószínűség.
2022. máj. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azért a feladatok kitalálóit megkérdezném, hogy ugyan az 1 mióta számít prímszámnak...
2022. máj. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Pelenkásfiú ***** válasza:
66%

Hoppá, a cukorkásat kihagytam. :D

Nem kell 100000000 darabot kivenni, ahogy a #2 írta. :)


Az elsőből kiveszel 1-et, a másodikból 2-t, a harmadikból 4-et, a negyedikből 8-at, az ötödikből 16-ot.

Ez összesen 31.

Ha mind 10g-os lenne, akkor nyilván 310g.

Ha ennél mondjuk 2g-mal kevesebb, akkor a második dobozban vannak 9g-osak.

Ha pl. 22g-mal kevesebb, akkor 2+4+16=22, vagyis a 2., 3., és 5. dobozban vannak 9g-osak.

2022. máj. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Végigvittem a feladatsort, két 1 pontost elrontottam (a hajósat, meg amikor valaki egy képet néz).

Aranyos feladatsor, de nekem még mindig bántja a szemem, hogy az egyik kérdés alapján az 1 prímszám...

2022. máj. 31. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Pelenkásfiú ***** válasza:

Az #1-ben kihagytam egy szót az orosz rulettesnél.

"annak a valószínűségével kell foglalkozni"

Azt akartam írni, hogy NEM kell.

2022. máj. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!