Ebből,hogy lesz 0,5x = 0.2, hova tűnik jobb oldalról az az X?

és akkor elvileg x = 0,4


2022. júl. 17. 19:02
 1/4 anonim ***** válasza:
89%

0,7x + 0,2 - 0,2x = 1x

Rendezzük a bal oldalt:

0,7x - 0,2x + 0,2 = 1x

0,5x + 0,2 = 1x

Most vonjunk ki mindkét oldalból 0,5x-et:

0,2 = 0,5x


Hát, valahogy így.

2022. júl. 17. 19:04
 2/4 A kérdező kommentje:
Jaaaaaa ertem
2022. júl. 17. 19:11
 3/4 Adrian.Leverkuhn ***** válasza:
52%

Egy másik utat is érdemes kipróbálni, szorozzuk mindkét oldalt 10-zel kezdésképpen. (Így az összes tagban csak a tizedesvesszőt kell eggyel jobbra eltolni) és sokkal átláthatóbb lesz az egyenlet.


7x + 2 - 2x = 10x


Baloldalon összevonunk:


5x +2 = 10x


Kivonunk mindkét oldalból 5x-et:


2 = 5x


Osztunk 5-tel:


X= 2/5 = 0,4


Ellenőrzést még meg kell csinálni, helyettesítsd be a 0,4-et az eredeti egyenletben az x-ek helyére és ha mindkét oldalon ugyanaz az eredmény jön ki, akkor jól dolgoztunk.

2022. júl. 19. 19:45
 4/4 Adrian.Leverkuhn ***** válasza:
Miért pontoztátok így le az utolsót? Teljesen jó az eredmény, ekvivalens az eredeti egyenlettel, mégis klasszisokkal szebb...
2022. júl. 25. 17:07