Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matematikai probléma: Hányféle...

Matematikai probléma: Hányféleképpen érhetnek célba az alábbi verseny résztvevői?

Figyelt kérdés
Adott egy verseny, ahol két, 3 fős csapat (piros és kék) tagjai versenyeznek azért, hogy minél jobb pozícióban érjenek célba, így pontokat szerezve a csapatuknak. Az 1. helyezett versenyző 6 pontot szerez a csapatának, a 6.-ként célba érő pedig 1-et, az a versenyző viszont, aki nem ér el a célig, nem kap pontot. Hányféleképpen érhetnek (vagy épp nem érhetnek) célba a csapatok versenyzői?

2022. aug. 16. 00:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%

Számold ki.

Ez a feladatod, ebből tanulnál.

Ha megakadnál, szívesen segítünk a HF kategóriában.

AKKOR, ha látszik, hogy dolgoztál is vele, nem csak úgy idehánytad az ingyen leckegyárba.

2022. aug. 16. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

Mindenki célba ér: 6!

1 ember nem ér célba: 6!

2 ember nem ér célba: 6!/2!

3 ember nem ér célba: 6!/3!

4 ember nemnér célba: 6!/4!

5 ember nem ér célba: 6!!5!

6 ember nem ér célba: 6!/6!


Ezek összege adja, hogy hányféleképpen alakulhat a verseny a versenyzők tekintetében. Ha azt is bele akarod számolni, hogy ezek külön-külön milyen végeredményt jelentenek a csapatok szempontjából, akkor még kell számolni.

2022. aug. 16. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Kedves 1-es!

Nem vagyok már iskolás, ez pedig nem egy házi feladat. Az életben jött szembe velem ez a probléma, és zavar, hogy nem jövök rá, hogyan kellene kiszámolni. Ez van. Nem voltam erős matekból soha. :)

2022. aug. 16. 00:25
 4/11 anonim ***** válasza:
27%

6x5x3x2x1=6!= 180


Azt hiszem így van, de nem biztos.

2022. aug. 16. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
46%

Attól még, hogy te nem HF-nek kaptad, ott a helye.

Ne szennyezzük be a tudomány fórumot ilyennel.

Ja: szerinted is felesleges a matek oktatás?

Amúgy nem határozott a feladat, mert csak az elsőről és az utolsóról írtál.

2022. aug. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

@00:17

Abból indultál ki, hogy 1-nél több első nem lehet, egynél több második nem lehet stb. Én nem tudom, hogy lehet vagy nem, de ettől is függ hogy hány féleképpen érhetnek célba.

2022. aug. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Figyelmetlen voltam a 4 kimaradt, bocs így 720 lesz
2022. aug. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

@09:45

Szétszórt és figyelmetlen vagy. Azt is figyelmen kívül hagytad, hogy olyan is lehet hogy nem ér célba amit a kérdező írt. Amit meg én felvetettem hogy több első stb. is lehet akkor megint máshogy alakul a lehetőségek száma.

2022. aug. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#8, ha több első is lehetne, akkor azt a feladat külön jelezné, felesleges ezen lovagolni...
2022. aug. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
8. Ne oszd itt az észt, helyette inkább írd be a megoldást, ha már itt vagy.A kilences már válaszolt helyettem miért.
2022. aug. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!