Hogyan állapíthatjuk meg egy paraméteres egyenletről, hogy első vagy másodfokú?

Csak annyit tudok, hogy meg kell ezt vizsgálni az elején, de azt nem, hogy honnan lehetne megtudni.

2022. aug. 20. 16:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Írsz példafeladatokat?
2022. aug. 20. 18:02
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha ilyenre gondolsz:


3x2+px+5=1


Ez mindenképpen másodfokú (x a változó, p a param).


Vagy:


2px2+5x+3=6


Ez másodfokú ha p nem 0, ha p=0, akkor elsőfokú.


Erre gondoltál?

2022. aug. 20. 18:06
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem erről az ugrik be, hogy ha a változó legmagasabb kitevője 2, pl. x²,, akkor másodfokú az egyenlet, ha meg csak simán x, akkor első. Pl.

3x² + 2px – 3 = 0 — ez másodfokú.

4px – 2 = 8x + 1 — ez elsőfokú.

2022. aug. 20. 18:30
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Így van. A fokot minden esetben az ISMERETLEN legnagyobb kitevője határozza meg. Persze a paraméter is bizonyos szempontból ismeretlen, de annak paraméter a neve.
2022. aug. 20. 20:37
 5/6 anonim válasza:

A fokokról csak polinomok esetében beszélünk.


sin(tx) = cos(ry) is "paraméteres" egyenlet, ahol x, y a változók, és t, r a paraméterek.

2022. aug. 20. 20:55
 6/6 anonim ***** válasza:
#5, igazad van, de a kérdező valószínűleg a "normális" (polinomiális) paraméteres egyenletekre gondolt.
2022. aug. 20. 21:00