Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Milyen interjút lehet Odüsszeu...

Milyen interjút lehet Odüsszeusszal készíteni?

Figyelt kérdés

Az a magyar házi, hogy egy viszonylag rövid interjút kéne készíteni Odüsszeusszal. De nem tudom milyen kérdések (és válaszok) kénének.

Megköszönöm ha valaki tud segíteni.



2022. szept. 8. 20:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ.

Iliász vagy Odüsszeia témánál tartotok?


Iliásznál a csata végén interjúvolnám, hogy hogyan indult el, hogy ismerte fel Achileuszt, honnan jött a trójai faló, mik a tervei?


Ha Odüsszeia, hogy érzi magát újra itthon, akik hamarabb hazaértek elmesélték mi történt Trójában, meséljen az útról, mi történt vele, miért tartott ilyen sokáig, mit szólt a kérőkhöz, stb.

2022. szept. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Inkább a hazatérés amiről kéne. De nagyon szépen köszönöm segítséged.
2022. szept. 8. 21:24
 3/7 anonim ***** válasza:
Nincs mit :)
2022. szept. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából 15 éve ovlastam az Odüszeiát, szóval sorry, ha keverek dolgokat.


-Mi volt az, ami a legjobban tetszett az utazásaid során?

-A szirén hangja. Tudtam, hogy veszélyes, ezért is tettem óvintézkedéseket mind magam, mind a legénységet illetően, de nagoyn kíváncsi voltam milyen az az ének ami megbolondít minden tengerészt. Gönyörű volt! De ez nem budítás, a szirének nagyon veszélyesek, senki ne próbálja meg megtalálni őket!


-Mi volt a legrosszabb élményed az utazásaid alatt?

-Hát, talán a hidra. Bár a küklopsz esete is borzalmas volt, de ott legalább ki tudtunk találni valamit. A hidra ellen viszont nemigazán tudtunk mit csinálni, csak minél gyorsabban elmenekülni. Deee a nimfától való szabadulást sem sorolom annyira a jó élmények közé.

-Rossz volt a nimfánál? Az ember azt gondolná azért egy nimfa nem lehet rossz társaság.

-Bevallom, eleinte tényleg élveztem a nimfa társaságát, de folyton eszembejutott az otthonom, és fellángolt bennem a mehetnék. Egyre inkább úgy éreztem, hogy rab vagyok, nem pedig vendég. Amolyan kínlódássá vált az ottlét egy idő után.


-Mi hiányzott a legjobban az utazásaid során?

-Természetesen az otthonom és a családom. Tudtam, hogy okoszívű Pénelopém hűségesen őrzi a családi fészket, mégis nehéz volt a távollét. Ráadásul kínzott a tudat, hogy nem látom, ahogy fiam fiúból férfivá érik. Büszke vagyok rá, úgy érzem méltó lesz a vérvonal továbbvitelére, de ennyi fontos évet nagyon nehéz lesz bepótolni.


-Mik a terveid a jövőt illetően?

-Hát rendbe kell szedni kissé Ithaka ügyeit, ez elég elfoglaltságot ad, és persze szeretnék minél több időt tölteni a családommal. Egy ideig most valahogy nincs kedvem utazgatni *haha*.

2022. szept. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
0%
Sztem ne csináld ezt meg. Semmi értelme.
2022. szept. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5 A házifeladatot nem az értelme miatt csinálják az emberek... :)


Annak idején nekünk Ludas Matyival kellett interjút készíteni fogalmazás dolgozatban, annyi kritériummal, hogy a megöregedett Matyi bácsit kerestük fel, és az ifjú koráról, konkrétan a Döbrögi-incidensről kellett kérdezni.

2022. szept. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

5ös, a házi feladat nem így működik XD


Kérdező, am 4es vagyok, azért szó szerint ne koppintsd amit írtam, fogalmazd át, mert a tanár élből kiszúrja, ha nem a stílusodban van írva. Meg más a szóhasználata egy 14-5 évesnek, meg egy 28 évesnek.

2022. szept. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!