Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy kell megoldani egy ilyen...

Hogy kell megoldani egy ilyen matek feladatot?

Figyelt kérdés

NEM azt kérem, hogy számoljátok ki helyettem!


Csak nem tudom, hogy milyen képletet kéne használni.


A feladat: van egy derékszögű háromszög, ami egy leejtőt "ábrázol" Nincs megadva az oldalak hossza, se a szögek (kivéve ugye a derékszöget) és az a kérdés, hogy "hány fokos emelkedőt jelentene egy 100%-os meredekség?"


Minta: [link]


És az alfa szöget kéne kiszámolni szinusz/koszinusz/tangens segítségével.


Előre is köszönöm a segítséget.



2022. szept. 9. 15:35
 1/5 anonim ***** válasza:
És mi az elakadás tárgya? Hol akadtál el?
2022. szept. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy kezdjem el. Melyik képlet? Vagy visszafelé kell számolni? Vagy nem is ezek a képletek kellenek hozzá?
2022. szept. 9. 15:43
 3/5 Pelenkásfiú ***** válasza:
51%

A 100% meredekség azt jelenti, hogy ha pl. 10 métert haladsz előre az úton, akkor 10 méterrel kerülsz magasabbra.


A tangens az a szöggel szemközti (itt az, hogy milyen magasra jutottunk) és a szög melletti befogó (mennyi utat tettünk meg) aránya.

Mivel a kettő megegyezik, így ez az arány 1.


Hány fokos szög tangense 1?

2022. szept. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Pelenkásfiú ***** válasza:

Bocs, nem pontosan fogalmaztam a 3-asban.

Az nem igaz, hogy "mennyi utat tettünk meg", mert az az átfogó lenne, hanem hogy vízszintesen mennyit haladtunk.

A többi része az ettől függetlenül OK.

2022. szept. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Oh, köszönöm, megint csak túlbonyolítottam a dolgot.

Ahogy elmagyaráztad, sokkal egyszerűbbnek tűnik. :)

2022. szept. 9. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!