Történelem, kronológiai táblázat (9. o). Segítesz kiszámolni?


Keresztény Kr.e. 500 Kr.u.100 Kr.u.476 Kr.u.1492

Zsidó ? ? ? ?

Arab ? ? ? ?


Az arabok 622-től számolják az időt,a zsidók(ha jól tudom) 3761-től.De hogyan kell ezeket kiszámolni?


2010. szept. 25. 15:29
 1/6 A kérdező kommentje:
Az arabot már értem,csak a zsidót nem!!!:(:(:(:(:(:(
2010. szept. 25. 15:56
 2/6 anonim ***** válasza:

keresztényből gregoriánba úgy váltasz hogy a keresztény évszámból kivonsz 622-tőt és hozzáadod a különbség egyharmadát. ez a keresztény és az iszlám naptár különböző hosszúságából ered


pl.kr.u 500


500-622+((520-622)/32)

500-620=-122

-122/32=-3,81

-122-3,81=-125,81


arabnál pedig hozzáadsz 3761-et a keresztény számhoz.

pl. kr.e 100


-100+3761=3661


(mivel hónap/nap nincs megadva, így ha csak 3760-at adsz hozzá az is jó, mivel a zsidó naptár szeptember 26.-án kezdődik így addig csak 3760-at kell hozzáadni)


azt hogy a negatív évszámokat hogyan jelölik az egyes naptárak (mint pl a kereszténynél a Kr.e) azt nem tudom.


remélem azért segítettem valamelyest

2010. szept. 25. 16:05
 3/6 anonim ***** válasza:

hoppá elírtam két helyen


"gregoriánba"= iszlámba


"arabnál pedig"= zsidónál pedig

2010. szept. 25. 16:08
 4/6 anonim ***** válasza:
ja, mégvalami. 1/32-ét nem egyharmadát, csak siettem aztán ezért lett benne ennyi hiba
2010. szept. 25. 16:12
 5/6 anonim ***** válasza:
csak nem nektek is ez a forrásközpontú törikönyv van?:D
2010. szept. 25. 22:46
 6/6 A kérdező kommentje:
De,de igen :S
2010. szept. 30. 14:03