Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Írj 2 érvet,hogy az olvasás...

Írj 2 érvet,hogy az olvasás szeretete miért kiváltság?

Figyelt kérdés
2022. szept. 19. 16:44
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Miért lenne kiváltság? Ezt csak az elborult elméjű vezetőink fogadhatják el max. Olvasni jó és kész. Sosem éreztem ezt kiváltságnak vagy távoli dolognak. Egyszerűen csak élveztem. Manapság az oktatás színvonalát szándékosan csökkentik és ostoba embereket akarnak látni, akiket irányítani lehet, miközben elriasztják őket a tudástól. Ez a népünk jövője, a tudás el lesz zárva azok számára, akik a hatalmat gyakorolják vagy akiknek a hatalmon lévő megengedik. Ez tragédia.
2022. szept. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Azért kiváltság, mert a hülye ember nem szeret olvasni, mert nehezére esik. Tehát aki szeret olvasni, kiváltságos helyzetben van.
2022. szept. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
36%
hülyeség
2022. szept. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az olvasás szeretete elrepíthet különböző helyszínekre és korokba, a saját fantáziád segítségével. Sőt, még kitalált világokba is eljuthatsz.

Az olvasáshoz általában türelem kell, az pedig sok embernek nincs, mivel elvonja a figyelmüket valami más, modern találmány. Értem itt a TV-t, az ámítógépet és a kütyüket.

2022. szept. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A régi korokhoz képest kiváltság

Régen csak a felső rétegek tudtak olvasni


Manapság bárki hozzájuthat az írott információkhoz

2022. szept. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 TappancsMancs ***** válasza:

A kiváltság az ami megkülönböztető helyzetet teremt valaki számára. Az olvasás az meg bár jár előnyökkel, de ma már nem lehet szerintem sem azt mondani, hogy akár kiváltságnak is számítana. Értve az olvasás szeretetére is és a rendszerességére is.


Ugyanakkor némiképp még van is benne valami, ezzel is egyetértek, hiszen aki sokat olvas és nem pletykát és semmitmondó dolgokat, annak javulhat az intelligenciája és ismeretei bővülhetnek. Szókincse is javulhat, bár ez sem feltétlenül.


Nagyon kérdéses az is, hogy egyáltalán valaki miket olvas, mert ma is vannak akik sokat olvasnak az interneten, de az lehet, hogy csak pletykalap, vagy fake news ami meg visszájára fordítja az olvasás hasznosságát. Szóval önmagában az olvasás a tartalomtól függetlenül még nagyon kérdéses, hogy mennyire hasznos egyáltalán. :)


Maga a kifejezés is talán túlzó, hogy kiváltság. Inkább vannak előnyei sőt még inkább lehetnek előnyei az olvasásnak.


Kiváltság az lenne ami megkülönböztető helyzetet nyújt valaki számára és ez manapság már a sokféle könnyen létrehozható és terjeszthető tartalom minőségi kérdései miatt már nem könyvelhető el egyértelműen az olvasás javára.


Talán valamilyen értelemben azért igaz, de szerintem is nagyon túlzóan hangzik, hogy kiváltság lenne, legalábbis a mai világban. És talán megszokott kiváltságnak is nevezhetnénk, mert részben ez is igaz.

2022. szept. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 TappancsMancs ***** válasza:
És az összes válasszal is egyetértek. :) Úgy cakli pakli.
2022. szept. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ez csupán házi feladathoz kellett,de köszönöm őket
2022. szept. 19. 19:46
 9/10 anonim ***** válasza:

Az olvasás szeretete miért kiváltság?

1./ Aki szeret olvasni, tudásvággyal felruházott, mert többet szeretne tudni mindarról, mint amiről az átlagtudással rendelkező emberek bírnak, ettől kiváltságos.

2./ Aki szeret olvasni, olyan élményekkel akar gazdagodni, melyet a látvány által közvetített művészetek nem tudnak biztosítani. Értem ez alatt a filmművészetet, a különböző képi ábrázolástechnikával létrehozott alkotásokat, hiszen azok befolyásolják az emberi elmét. Kizárólag az írott irodalom nyújthat önálló elképzelést és önálló véleményformálást a képzelőerő felhasználásával az olvasó ember számára, ezért ő kiváltságosabb azoktól, mint akik nem olvasnak.

2022. szept. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Prokopf válasza:

1. Az olvasás szeretete intelligenciát feltételez (+az betűértelmezési képességet), ugyanis alkotó jellegű tevékenység. (Isaac Asimov nemcsak remek sci-fi, de kitűnő novella és tankönyvíró, továbbá született tanárzseni is. Van az olvasásról egy alig pároldalas remekműve a címét sajnos nem tudom.)

2. Időigényes kedvtelés, tehát aki gyakorolja kiváltságos személy, mert van rá ideje.

2022. szept. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!