Mi lett veletek, ha egy kötelező olvasmányt nem olvastatok el?

Figyelt kérdés
És melyik(ek) volt(ak) az(ok)?

2022. szept. 22. 12:16
A kérdező szavazást indított:
NAGY SEMMI
Kaptam egy egyest
Kaptam egy szaktanárit
Kaptam egy osztályfőnökit
Kaptam egy igazgatóit
Évet kellett ismételnem
Kirúgtak az iskolából
36 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
20%

Semmi, sokszor csak a zanzásítottat olvassa el mindenki. Ami kb. 1-2 oldal, de a lényeg benne van.

Ez a köt.olv. ez ilyen múltból visszamaradt dolog, ma már egyáltalán nem divat a gyerekeknél a könyvolvasás.

2022. szept. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%

Hangoskönyvben könnyen megtalálhatóak a következők, illetve műelemzésekből is sokat lehet tanulni.


A legjobban úgy marad meg, ha elolvasod a könyvet, meghallgatod hangoskönyvben és elemzést is nézel hozzá

2022. szept. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

Egy kivételével mindet olvastam.

Amit nem, abból írtam egy hármas dogát.

Kérdezte a tanár az osztályt, hogy mi a magyarázat arra, hogy többen nem olvasták el.

Mondtam, hogy nekem egyáltalán nem tetszett.

Nem kötötte le a figyelmemet pedig többször nekifogtam. Szeretek is olvasni, de ez nem igazán tetszett.

Egyébként a kőszívű ember fiai volt az.

Azt mondta akkor mit kezdek majd a légy jó mindhaláliggal jövőre, mondtam hogy azt már harmadikos koromban olvastam, az tetszett.

Ennyi történt.

2022. szept. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"Ez a köt.olv. ez ilyen múltból visszamaradt dolog, ma már egyáltalán nem divat a gyerekeknél a könyvolvasás."

Ja, ezért vannak már a hül.ék többségben.

2022. szept. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%

Voltaire Candide


Amikor levágták a fenekét és megettek, addig olvastam, becsuktam és letettem.


A dolgozathoz szükséges infókat megtanultam, még talán jó jegyet is kaptam rá. Bűn rossz mű

2022. szept. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 NTBS ***** válasza:
92%
Járt az egyes. De 20 éve a többség elolvasta.
2022. szept. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
31%
Mindenki elolvasta. 30 éve még nem a takony kölök mondta meg, hogy hányas a kabát, és a szülők is oda figyeltek a gyerekek tanulmányaira. Nem volt opcionális a kötelesség.
2022. szept. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én olyanból érettségiztem le, amit nem olvastam. :D 20 éve még nem feladatlap volt az érettségin magyarból, hanem 3 téma közül lehetett választani. Az egyik egy műelemzés volt, amit mindig utáltam, a másodikra nem is emlékszem, de valami bajom azzal is volt... Kiválasztottam tehát azt, amit nem olvastam soha, de a szüleim látták egyszer színházban évekkel azelőtt, és amikor kiderült, hogy előfordulhat kérdésként, elmesélték a tartalmát. 3-ast írtam belőle (így kaptam a helyesírásra vonatkozó jeggyel együtt 4-est az írásbelire). :)

De azt fontos kiemelni, hogy ez még egy teljesen más rendszer volt. Lehet, hogy most már ilyesmi egyáltalán nem működne.

2022. szept. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

öt éve érettségiztem, és azt hiszem csak a vukot olvastam el, de egy évvel korábban a kelleténél, mert akkor kaptam egy fekete istván válogatást a nagyszüleimtől. (jó sztori volt, de nekem a kele jobban tetszett.)

utána néhányat átlapoztam, néhányból volt hangoskönyv vagy képregény, illetve én abban a szerencsés anyagi és szociális helyzetben nőttem fel, hogy anyám végigrallyzta velünk magyarországot, hogy a színdarabokat megnézhessük és élvezzük, és ne egy hülye szövegkönyvvel szenvedjünk.

nagyjából hármasokat kaptam, hol nem értékelte a tanár, hogy az általam látott feldolgozásban valaki azt mondta hogy bzd meg, hol kiderült hogy nem vége volt a sztorinak csak elment a net és félbemaradt a felolvasás XD

mondjuk nálunk általánosban ilyen olvasónapló szerűt kellett írni, de azt egy kis másolással meg wikipédiával könnyű megoldani, utána gimiben az első tanárunk azzal töltötte az órákat, hogy elmesélte, mi áll a könyvben amit el kellett volna olvasni, a második meg elég normális volt hozzá, hogy ne izgassa különösebben a dolog (egyszer kihívott felelni az aranyemberből, az első két részből hibátlan voltam, a harmadiktól egy szót nem tudtam válaszolni, annyit kérdezett, hogy mi történt, mondtam hogy kijött az új kedvenc könyvem, nem értem rá mást olvasni... az lett a büntetésem hogy írnom kellett neki egy könyvajánlót - azóta együtt járunk dedikálásra ha ráér)

2022. szept. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
8. óta nem olvastam el kötelezőt, akkor is csak egyet, mert az a Harry Potter volt. Írtam egy 97 százalékos magyar érettségit szóval nem lett bajom:D
2022. szept. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!