Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Az 1 mm szélességű rést 589...

Az 1 mm szélességű rést 589 nm-es fénnyel világítjuk meg. Az elhajlási képet a réstől 3 m-re levő ernyőn vizsgáljuk. Milyen távolságra van egymástól (a középső maximum ugyanazon oldalán levő) első és második sötét csík?

Figyelt kérdés
2022. szept. 28. 15:55
 1/6 krwkco ***** válasza:

"Milyen távolságra van egymástól (a középső maximum ugyanazon oldalán levő) első és második sötét csík?"

Le kell rajzolni. A fekete sávoknál a rés két széléről induló útvonalak hosszának különbsége 1 hullámhossznyi. Az úthosszak egy-egy derékszögű háromszög átfogói. Pitagorasz-tétellel tudod kiszámolni.

2022. szept. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezt értem,de még nem tanultam optikát. A Pitagorasz tétel tudom.Tudnál kicsit bővebben segíteni?
2022. szept. 29. 06:08
 3/6 krwkco ***** válasza:

"Ezt értem,de még nem tanultam optikát. ... Tudnál kicsit bővebben segíteni?"

Persze, ha elmondod, hogy mi ebben az optika??? :

"A fekete sávoknál a rés két széléről induló útvonalak hosszának különbsége 1 hullámhossznyi."

2022. szept. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
"Most sokkal okosabb lettem." Majd megoldom egyedül. Köszi szépen.
2022. szept. 29. 08:50
 5/6 krwkco ***** válasza:

Most már nem tudod "egyedül" megoldani.

Mert már leírtam, hogy hogyan kell. Legfeljebb elvégezheted a számolás mechanikus részét.

És ebben már semmi optika nincs. Úthosszak. Derékszögű háromszögekkel kiszámolva.

Azt is megmondták, hogy mennyi a hullámhossz, vagyis az optika része nem ismeretlen.

Vagy nem tudod, hogy mennyi méter a nm? Az sem optika, hanem mértékegységek elnevezése. Egy milliárdod méter, vagyis 10^-9 m.

2022. szept. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget.Tudtam az átváltást,de köszönöm.
2022. szept. 29. 10:45

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!