Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Rövid fogalmazás segítség?

Rövid fogalmazás segítség?

Figyelt kérdés

Az az irodalom házi feladatom hogy írjak egy 150-200 szavas egyszerű fogalmazást aminek első kettő mondata: Esett az eső. Egy öregember jött szembe az úton.

Bármi lehet, nem muszáj benne lennie a bácsinak csak ezek az első mondatok. Köszönöm mindenkinek aki segít, sokat kell most tanulnom erre nem szeretnék sok időt fordítani.



2022. okt. 2. 18:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát pedig fordíts rá időt mert egyest kapsz.

Senki nem fogja helyetted megírni.

2022. okt. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Cím: Az idő


Esett az eső. Egy öregember jött szembe az úton. Kis botjára támaszkodva segítette magát előre. Nagyon szomorú látvány volt számomra.

Néztem, néztem a mellettem elhaladó, idős, megrogyott öreget. Hány szép, vidám napja lehetett fiatalkorában? -gondoltam. Mi mai fiatalok nem is tudjuk, hogy ők mennyit szenvedtek nélkülöztek. Egy darabig csak csendben figyeltem, majd odaléptem hozzá. Bácsi segíthetek?- kérdeztem. Ő rám nézett azzal a fáradt megtört tekintetével és csak megrázta a fejét. Nem kisfiam - mondta elhaló hangon. Mindjárt hazaérek. Te vigyázz csak magadra ebben a sötét, esős időben. Nem kell nekem már semmi ebben az életben. Megöregedtem, elmúlt az idő. Meglepődtem, de nem mertem többet kérdezni tőle. Van-e valakije, egyedül él, van-e ennivalója? Kérdés kérdésre jött fel bennem. Sajnos nem tudok segíteni neki. Ő már nem akar senkire se támaszkodni a botján kívül.

Visszafordultam, hazafelé. Boldogan léptem be az ajtón. A lakás melege fogadott és a boldog családom. Sokáig járt a fejemben az öreg. Ennyire megváltoztat bennünket az idő? Fiatalon el sem tudom képzelni, hogy egyszer én is megöregszem és talán ugyanígy, botra támaszkodva botorkálok hazafelé csendesen.

2022. okt. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Aztán számíts ám arra, hogy előfordulhat, hogy a tanárod is “gyakorikerdesek” olvasó, s esetleg llebuksz, mint a akik összeollózzák a diplomájukat.


Ugyanis a tanárod bizony észreveszi, ha nem te írtad, mert a szókincs, a stílus is olyan, mint az ujjlenyomat.

2022. nov. 2. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!