Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Segítene valaki megoldani a...

Segítene valaki megoldani a matek házifeledatomat? Ha kérhetnèm ne csak az eredményt hanem a folyamatot is leírnátok?

Figyelt kérdés
Gergő bácsi rengeteget dolgozott tegnap. Elöször megcsinálta a munka 9-tized részét ,aztán ugyan olyan hatékonyan még dolgozott 2 órát és 22 percet , így végre készen lett és lefeküdt aludni. Hány percet aludt a munkakezdéstől számított 24 órából Gergőbácsi?

#házi feladat #matematika #Gergő bácsi. #Segítsetek mert 1-est kapok #Apám elver miatta , de ő se tudja.
2022. okt. 18. 17:45
1 2
 11/19 krwkco ***** válasza:

"T=\frac{t}{1-k}."

Hát ez sokat segít annak, aki a 9/10 és az 1 egész viszonyával sincs teljesen tisztában...

2022. okt. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Tom Benko ***** válasza:

@krwcko: hát, én meg féltem tőle, hogy esetleg nem érti meg.


A tréfát félretéve: nem szeretem a parazitákat, ilyeneknek igyekszem minél ezoterikusabban segíteni.

2022. okt. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 krwkco ***** válasza:

#12

Durva és igazságtalan dolog a kérdezőt parazitának nevezni. Nem tudta megoldani a feladatot, ezért kérdezett. Udvariasan. Még önálló erőfeszítést is tett a megoldásra a #5-ben.

Ha nem akarsz, ne válaszolj. Vagy válaszolj használhatatlanul. De nem kellene ilyet írnod.

2022. okt. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Tom Benko ***** válasza:
@krwcko: Nem, nem durva. A kérdésben eleve semmilyen erőfeszítést nem tett, elvárta, hogy teljes megoldást kapjon. Használhatatlanul nem válaszolok. Ezoterikusan igen.
2022. okt. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
T=\frac{t}{1-k}, mint ezoterikus módon megadott válasz....hááát... a LaTeX - et sok módon tudnám jellemezni (amúgy nagyon szeretem), de az ezotéria eddig még nem jutott róla eszembe. :D
2022. okt. 22. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Kedves Tom Beko akkor ugyan te mi lehetsz? (önvizsgálat sosem árt) Segítséget kértem mert van ami nem megy. Te biztos mindenben tökéletes vagy.

Ismét tanultam valamit.


Köszönöm a válaszokat és a segítséget mindenkinek.

2022. okt. 22. 06:56
 17/19 Tom Benko ***** válasza:

@Kérdező: Nem. A segítség az, ha valamilyen részletet kellene átlépned, és az nem sikerül. Te ehelyett a teljes feladatot kérted megoldási lépésekkel.

Ha úgy teszed fel a kérdést, hogy "eddig jutottam, innen jogyan tovább" akkor simán kapsz tőlem segítséget.

2022. okt. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 krwkco ***** válasza:

#17

Ha úgy gondolod, hogy a kérdezőnek nem segít, ha megoldod helyette a feladatot, akkor lehet tippeket adni az első lépésekhez. Mint ahogy az 1-esben tettem.

De inkább parazitának nevezted a kérdezőt. Ezt nem lehet kimagyarázni. Egy kijelentés minősítheti azt, akire mondják. Vagy aki mondja.

2022. okt. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Tom Benko ***** válasza:
Adtam tippet. És nem mentegetőzöm. Nincs miért, nem is szokásom.
2022. okt. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!