Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mekkora a 12C szénizotóp...

Mekkora a 12C szénizotóp atommagjának a kötési energiája?

Figyelt kérdés

meg vannak adva az adatok, hogy mi mekkora tömegű, de pl nem tudom, hogy az A és Z mekkora értékű? Hány db van belőlük?


Megadot adatok:

mc= 12u

u= 1.6605*10-27en kg

mp=1,0073u

mn= 1.0087u


Azt tudom, hogy az A aneuklonok darabszáma, a Z a protonok száma, értelem szerűen A-Z az neutronok száma.

De honnan tudom, hogy a szénnek épp mennyi van? Ezek az adatok kellenek a képlethez behelyettesítésre:


Ek = (Z * mp + (A-Z)*mn – mc ) * c2


2022. nov. 6. 16:51
 1/5 A kérdező kommentje:
A 12C (felsőindexben a 12) az az izotópja a szénnek, de nem tudom, hogy miből mennyi van benne? 1db ez és 11db az? vagy 6 ez, 6 az?
2022. nov. 6. 16:53
 2/5 anonim ***** válasza:
48%
Tudod hogy szénről van szó, így tudod, hogy mennyi proton van benne. Vagy ha nem tudod, akkor a periodusos rendszerbol ki tudod nézni.
2022. nov. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy szénről van szó, de nem tudom hány proton van benne. Honnan tudnám? periódusos rendszerben a rendszáma van megadví, meg itt az azitópja. Ebben kértem segítséget, mert nem megy :)
2022. nov. 6. 17:35
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Tudod hogy szénről van szó. A szén a periódusos rendszer 6-eleme. Ami azt jelenti, hogy 6 proton van benne.
2022. nov. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ezt nem tudtam, bocsánat :)
2022. nov. 6. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!