Nagy Miklos kérdése:

Tudnatok segiteni a hazimban?

Egy cégnél 120 alkalmazott dolgozik: vízvezeték-szerelők, burkolók, kőművesek és festők. A vízvezeték-szerelők és a kőművesek mindannyian rendelkeznek jogosítvánnyal, a többiek pedig nem. A kőművesek és a festők a Pipacs utcában dolgoznak, a többiek a Kankalin utcában. A jogosítvánnyal nem rendelkező alkalmazottak száma 64, a Kankalin utcában dolgozóké 84. A vízvezeték-szerelők száma a festők számának kétszerese. Melyik foglalkozású alkalmazottból hány dolgozik a cégnél?

2022. nov. 10. 16:20
 1/5 anonim ***** válasza:
56%
Hol akadtál el?
2022. nov. 10. 16:39
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez nem nehez feladat

Olvasd ujra el, es ird fel, az adatokat. Abból mar könnyű lesz megoldani.

2022. nov. 10. 17:55
 3/5 anonim ***** válasza:

V+b+k+f=120

B+f=64

V+k=56


Tessék, elkezdtem neked 😁

2022. nov. 10. 18:00
 4/5 krwkco ***** válasza:

Vagy grafikus segítséggel is meg lehet oldani.

Felrajzolsz 4 nem átfedő kört: vízvezeték-szerelők, burkolók, kőművesek és festők.

Utána körbe kell keríteni a jogosítvánnyal rendelkezőket és nem rendelkezőket. És a görbe mellé odaírni a létszámukat.

Így minden információt fel lehet vinni egy ábrára. Onnantól kezdve már könnyű.

2022. nov. 10. 19:18
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm
2022. nov. 10. 19:41