Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Elmagyarázná valaki légyszi?...

Elmagyarázná valaki légyszi? (térgeometria)

Figyelt kérdés

[link]


Még elképzelni se nagyon tudom😅

Addig jutottam hogy V=2,3dl=0,23l=0,23dm3 és nincs több ötletem :c



2022. nov. 10. 22:44
 1/2 anonim ***** válasza:

A gúla általános térfogatképlete: alapterület*testmagasság/3.


Az alaplap egy egyenlő szárú derékszögű háromszög, melynek befogói x hosszúak, így annak területe (x*x)/2. Ezt szorozzuk a testmagassággal, ami szintén x, végül pedig osztjuk 3-mal, így a térfogat: (x^3)/6. Ennek kell 0,23 dm^3-nek lennie, tehát:


(x^3)/6 = 0,23, és ezt megoldod.


A tetraéder testhálója: ahogy látod, 3 darab olyan derékszögű háromszöglapja van, amelyeknek hossza x (amit kiszámolsz), a negyedik lap mindegyik derékszögű háromszögnek egy-egy oldala, pontosabban az átfogója, amik mind ugyanolyan hosszúak, tehát a negyedik oldallap egy szabályos háromszög, melynek hosszai (Pitagorasz tételéből) x*gyök(2) hosszúak. Tehát a testhálóhoz elég rajzolnod egy szabályos háromszöget, és mindegyik oldalára rajzolnod egy egyenlő szárú derékszögű háromszöget.


Felszíne: a négy határoló lap összterülete. Három lap területét már ismered, a negyedik lap területe többféleképpen meghatározható, függően attól, hogy mit tanultatok ezzel kapcsolatban. A legalapvetőbb megoldás, hogy behúzod a háromszög egyik magasságát, azt kiszámolod, és az (a*m)/2-es képlettel kiszámolod. Ezután fogod a négy területet, és összeadod, így kapod a felszínt.

2022. nov. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hű, de rossz a rajz.

Én is nehezen jöttem rá, mit látok.:)


Képzelj el egy tömör gyurma vagy fa kockát!

Majd azt, hogy átlósan, azaz az egyik bal felső csúcsától az egyik jobb alsó csúcsáig félbe van vágva és csak az alsó fele van meg.


Na, egy ilyen forma van papírból, üreges.

Eddig megvan?


Így lehet, hogy a 3szög alap is egy derékszögű 3szög, meg a 2 oldala is!


Megvan?

2022. nov. 12. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!