Ha egy követ leejtünk egy szakadékba és 3 másodpercig zuhan, hány métert zuhan?

Én a szabadesésből 14,... m-t számoltam, de simán lehet hogy ez így rossz.

2022. nov. 11. 13:56
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Most itt nem vezetem le az alapjaitól, de a használandó formula az


s = g/2 * t^2, ahol 'g' a nehézségi gyorsulás, 't' pedig az idő ('s' a kiszámolandó mennyiség).


s = 5 * 9 = 45 méter

2022. nov. 11. 14:31
 2/2 krwkco ***** válasza:
100%

Ha nem akarsz képleteket megjegyezni, akkor az állandó gyorsulású, egyenesvonalú mozgás átlagsebessége a kezdő- és végsebesség átlaga.

A gyorsulásból és az időből a végsebességet

valamint az átlagsebességből és az időből a megtett utat

kiszámolni már egyszerű.

2022. nov. 11. 16:26