Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 1 történet 3 különböző stílusr...

1 történet 3 különböző stílusrétegben. Ti hogyan írnátok?

Figyelt kérdés
Szóval 1 történetet kell leírnunk 3 különböző stílusrétegben, de eléggé nehezlem a feladatot. Értem hogy mit kéne csinálni, de mondjuk azt hogy elmentem állatkertbe a hétvégén hogyan írom le szónoki vagy tudományos stílusban? Plusz az egyik szöveget még jellemezni is kell az adott stílus jellemzőivel. Ha valaki tudna segíteni, megköszönném hogyha már csak pár szóban le is írná nekem, hogy ő hogyan oldaná meg.

2022. nov. 12. 13:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem muszáj pont a szónoki stílust választani. Azt, hogy elmentél az állatkertbe leírhatod 1. mintha a rendőrségen számolnál be róla (az alibidet bizonyítandó), 2. mintha egy regény részlete lenne (szépirodalmi stílus) és 3. mintha otthon mesélnél róla.
2022. nov. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szépirodalmiban nem írhatjuk le, mondta a tanár. Tudományos, szónoki, társalgási illetve hivatalos közül kell választanunk 3-at.
2022. nov. 12. 15:31
 3/3 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm a választ, a 3. társalgásinak megfelel szerintem. :)
2022. nov. 12. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!