Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Milyen objektív érvet lehet...

Milyen objektív érvet lehet egy témaválasztásnál felhozni?

Figyelt kérdés

Elemeznem kell egy regényt egy általam választott szempont szerint. Bevezetésben fel kell tüntetnem, hogy miért az az elemzési szempontom, ami. Nem használhatok olyan érveket, hogy mert érdekes, nekem ez a kedvencem, stb, hanem objektív kell. Viszont soha semmi példát nem hallottam ilyen esetben arra, hogy ez mit takar, csak azt mondják el mindig mindenütt, hogy mit ne csináljak, szóval jelenleg ismét meg vagyok lőve. Csak nem kéne elcseszni, mert ezen a beadandón múlik a jegyem egyharmada.

A jellemábrázolást választottam, azon belül kifejezetten egy szereplőnek a jellemét. Az jó indok a választásomra, hogy azért mert ezt több irányból is meg lehet közelíteni?


2022. nov. 13. 17:17
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen, ez lehet indok.
2022. nov. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Inkább arra fókuszálj, hogy miért érdemes, fontos ezt vizsgálni. Például a karakterek sokfélesége, a mű értelmezésében miért jelentős a karakterek jelleme.


Itt az indoklás csak arról szól, hogy igazolod, miért nem egy légbőlkapott ötlet és hogy segít a megközelítésmód a regény értelmezési rétegeinek feltárásában. Ha például a szereplők hajszíneit hasonlítod össze, akkor mindaddig amíg a jellemükre nem lehet következtetni ebből, önkényes és unalmas szempontválasztás lesz.

2022. nov. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!