Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Blurting tanulási módszer!...

Blurting tanulási módszer! Vélemények?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Rettenetesen nehezen mennek be a dolgok a fejembe, kb minden, és hamar el is felejtem általában. Van, hogy kevés időm marad tanulni, mint pl most is, jövő héten 5 tesztet írok, minden napra jut egy. Próbálta valaki már ezt a blurting módszert? Csak jókat lehet tiktokon olvasni meg látni róla, van itt valaki, akinek ez bevált, pozitív/negatív tapasztalatok? Kérlek azt is írjátok le, hogy nektek milyen technika jött be leginkább. Köszönöm előre is a válaszaitokat!

2022. nov. 18. 11:06
 1/5 Kólauborkával ***** válasza:
100%

Amennyit megértettem belőle én valahogy így tanultam egyetem alatt.

Én a könyvből saját jegyzetet készítettem, amit átrendeztem, kiegészítettem információkkal a saját gondolkodásom szerint )net + könyv segítségével).

Amit nem írok le azt kis túlzással meg sem jegyzem.

2022. nov. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Működhet, de nyilván erre is időt kell szánnod. Meg lehet kockáztatni, hogy 5 teszt előtt kipróbálsz egy új technikát, de akkor el kell határoznod magad, és korán elkezdeni a tanulást.


Középiskolai tanulási módszerről sajnos nincs személyes tapasztalatom, mert szinte semmit sem tanultam, hanem megjegyeztem az órán elhangzottakat (ennek ára viszont az volt, hogy az egyetlen unalams tárgyból - történelemből - mindig rossz jegyeim voltak).


Egyébként akárhogy is, érdemes a megtanulandó anyagot megérteni, minden bekezdés mellé jegyzetelni (pl. kérdést felírni, amire választ ad a szöveg), saját szavaiddal összefoglalni (megint csak bekezdésenként, vagy még rövidebb formában), később az egészet elmetérképpel rendszerezni, hogy meglegyen a logikai kapcsolat. Ugye a tanulás lényegében megértés, a meglévő tudásra építve.


Egy tananyagban lévő információ valamilyen felsőbb logika szerint van elrendezve (pl. a Rigómezei csata oka és következménye), ugyanakkor ennek a logikának a konkrét részletek adnak tartalmat (évszámok, nevek, személyek). A sikeres tanulás lényege, hogy a két szint között megfelelően lavírozz.


Idegen nyelv esetén persze ez a módszer nem működik. Ott érdemes minél több kontextusban látni a szót, illetve saját magadnak is mondatokat formálni.

Matematikában meg szintén nem nagyon érdemes logikából kiindulni (hacsak nem éppen azt kérik számon, hogy vezess le egy megoldó képletet): mivel itt a számon kérés is számolás formájában van, érdemes a megadott feladatokat újra kipróbálni stb. Feleslegesen nem sorolom tovább a lehetséges alternatívákat.

2022. nov. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a szépen a hasznos válaszokat! Úgy látszik, a leglényegesebb dolog az a hozzáállás:)
2022. nov. 18. 13:01
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én nem is tudtam, hogy ennek a 'blurting' módszer a neve, én már évek óta így csinálom. Nekem mindig is bevált.
2022. nov. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
4-es, én is mostanában, a napokban fedeztem fel, a Tiktok dobta velem szembe állandóan. Talán ez egy jel:).
2022. nov. 18. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!