Hany alma volt eredetileg a kosarban?

Egy kosarban almak voltak. Az elso nap elfogyott az almak fele es meg egy alma. A masodik napon megettuk a maradek harmadat, es meg ket almat. A harmadik napon a megmaradt almak ketharmadat es meg 2 almat. Igy elfogyott az osszes alma.
2022. nov. 20. 13:42
 1/3 anonim válasza:
59%
24? Ha jó légyszi szólj
2022. nov. 20. 14:17
 2/3 anonim ***** válasza:

31, nem?

Visszafelé gondolkozva.

a végén elfogyott minden alma.

tehát, ha 0 van a végén akkor 0+2 = 2

2/(2/3) = 3

második nap még 2db megevett. akkor ez 5.

Megették ennek a harmadát, akkor ez 15.

első nap feleződött, akkor ez 30.

30+1 = 31

2022. nov. 20. 15:16
 3/3 A kérdező kommentje:
Esetleg erre tudjatok a valaszt? Az ABC háromszog magassagpontja M. Tudjuk,hogy CM=AB. Mekkora a haromszog C csucsanal fekvo szoge?
2022. nov. 20. 15:19