Hogyan kell megoldani az alábbi feladatokat?

Figyelt kérdés

Ez a 3 feladat lenne.


A.) Az első feladatban nem tudom mit jelent a számosság(ennyi elem van benne?) és hogyan kell megoldani.


[link]


B.) A második feladatban nem tudom, hogy kell kiszámolni azt hogy melyek azok a pozitív osztok amelyek relatív prímek a 110re.


[link]


C.) Ezeknél a feladatoknál van valami képlet/azonosság? Ha igen valaki le tudná őket írni? Linkelek több feladatot is.


[link]

[link]

[link]



2022. dec. 7. 18:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Mivel halmazokról van szó elég egyértelmű hogy mit jelent, elemszám.

A nál AUB tehát A és B és ennek vesszük azt a részét ahol C nincs jelen.

Legkisebb érték a 0 mert minden C érték része lehet A vagy B halmaznak.

Legnagyobb esetben pedig A és B között nincs átfedés és C elemei nem része A és B nek. Azaz 24+28


Második résznél metszet van, itt az összes átfedő elem max 24 lehet, tehát a legkisebb továbbra is 0 a legnagyobb pedig 24


B résznél a relatív prímek azok olyan számpárok amiknek nincs közös osztójuk az 1 en kívül.


A C hez lusta vagyok, google a barátod, tudni kéne mit jelentenek a halmazműveletek.

Az elsőnél a lényeg az hogy ha A és B halmaz egyenlő a B halmaz elemeivel. Azaz B része az A halmaz.

Itt a B válasz az igaz hiszen ha A halmazból kivonjuk az A halmaz elemeit akkor nem marad elem.

2022. dec. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Korrekció: Elsőnél legkisebb elem 18

Amúgy ezek elég egyszerű feladatok, utánna kéne nézned ezeknek

2022. dec. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Baluba ***** válasza:

A számosság véges halmazok esetén elemszámot jelent, de annyiban általánosabb fogalom, hogy a különböző végtelen elmeszámú halmazok méretét is tudjuk vele kezelni.

[link]

2022. dec. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!