Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Milyen ipari gépek vannak...

Milyen ipari gépek vannak amik rezgés segítségével működnek, illetve milyen eszközökkel lehet rezgéseket mérni?

Figyelt kérdés
Fizika beadandóhoz kéne, aminek a címe: Rezgések az iparban

2022. dec. 11. 18:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Én csak annyit tudok, hogy az iparban bizonyos kisebb alkatrészeket, pl. csavarokat gyakran szoktak ilyen rezgő "csigalépcső" szerű szerkezettel felfelé vinni arra a helyre, ahol aztán felhasználják azokat. Létezik kéziszerszámként az u.n. univerzális szerszám, ami szintén rezgéssel mozgatja a hozzá való adaptereket, amikkel fűrészelni-vágni, csiszolni, festéket lekaparni lehet. De így működnek a rezgő villanyborotvák, sőt a fogkő eltávolító fogorvosi szerszám is (igaz, ez ultrahangos frekvencián működik). Ja, és az ultrahangos tisztító fürdők, amik közül én csak az órások-ékszerészek által használtat láttam.
2022. dec. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Csiszolók.

Tömörítők (lap-, tűvibrátorok)

Rezgésen alapuló vizsgálatok (ultrahangos)

2022. dec. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Pl sziták, rosták, ipari méretben is használják anyagok osztályozására, szűrésére. Rezgéstan egy külön tudományág, gyakorlatilag minden mozgó gépnek van saját rezgése. De lehet gerjesztett is a rezgés, pl a rosta, vagy egy csiszológép, ott pont a rezgést használjuk ki. Általában elmondható hogy a rezgéseknek hosszú távon káros hatása van, anyagkifáradást, törést okozhat, tervezésnél is számolni kell vele
2022. dec. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!