Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tudnátok írni nagy reformkori...

Tudnátok írni nagy reformkori “idézeteket” felszólalásokból, költeményekből stb…?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az a helyzet hogy humán tagozatos vagyok emelt történelmen, ez a 3. évem gimiben.

Sajnos idén úgy alakult hogy tanárhiány miatt szinte nem volt történelem óránk, mostanra sikerült szerezni egy tanàrt aki átfutkoz egy másik iskolából. Sajnos nincs jóhíre, a gyerekeken éli ki magát és ez már most látszik.

Előre leszögezném, nem vagyok lusta! A lehető legjobban próbálok mindent megtanulni, hiszen külföldre megyek egyetemre, de a kedves tanárúr a kitűnő átlagomat a 2. órán lerontottam 4,2-re, ami másnak lehet nem a világvége de nekem nagyon is számít.


Pénteken vizsgázunk nála és a lehetetlenre próbálok felkészülni. Sajnos nem érti meg hogy magyarból még messze nem tartunk itt, előszeretettel rak bele mindenbe is random kiszedett mondatokat, random költeményekből amihez személy, cím, évszám is kell.


Ezért ha tudnátok írni ilyeneket már sokat segítenétek.

Előre is köszi! ;)



2022. dec. 12. 00:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
„Nekem itt szavam nincs, az országnak nagyja nem vagyok, de birtokos vagyok, és ha feláll oly intézet, mely a magyar nyelvet kifejtse, mely avval segítse elő honosainknak magyar neveltetését, jószágomnak egy évi jövedelmét feláldozom reá...” (gróf Széchenyi István felajánlása az 1825-ös pozsonyi országgyűlésen a Magyar Tudós Társaság -a későbbi Magyar Tudományos Akadémia- megalapítására, 1825. november 3.)
2022. dec. 12. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Fenti előzménye ugyanazon az országgyűlésen:

„Szükség van magyar tudós társaságra. De ehhez nem szavakra van szükség. E szép eszme megvalósításához az kell, ami Montecuccoli szerint a háborúhoz: pénz, pénz, és megint pénz!…” (Felsőbüki Nagy Pál)

2022. dec. 12. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%
A héten még át tudod nézni a témához tartozó magyar anyagot.
2022. dec. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

"Ujjait a’ kornak üterére tevé, és megértette lüktetéseit. És ezért, egyenesen ezért tartom én őt legnagyobb magyarnak."

Felelet – Gróf Széchenyi Istvánnak Kossuth Lajostól (1841)


"Mindent a népért, mindent a néppel együtt, semmit a népről a nép feje felett. Ez a demokrácia." (Kossuth Lajos)


"Jelszavaink valának: haza és haladás. Azok, kik a haladás helyett maradást akarnak, gondolják meg: miképpen a maradás szónak több jelentése van. Korszerinti haladás épen maradást hoz magával; veszteg maradás következése pedig senyvedés. Isten őrizze meg e nemzetet minden gonosztól; isten virassza fel e nemzetre a teljes felvirágzat szép napját!"

(részlet Kölcsey Ferenc Búcsú az országos rendektől c. beszédből)


"Mert közös lévén a cél, közösön kell terhét hordozni."

(Kölcsey: A papi dézma tárgyában)


"Europa-szerte csak a koldus adómentes, minálunk az ur. Minálunk a koldusok, s cselédek privilegiumával a nemesség bir." (Kossuth Lajos)


"Az adó nem czél, hanem eszköz; tehát több adó ne vettessék, mint a mennyire az álladalomnak okvetlenül szüksége van." (Kossuth Lajos)


"Sokan azt gondolják: Magyarország – volt; – én azt szeretném hinni: lesz!" (Széchenyi István)

2022. dec. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

„Négy szócskát üzenek, vésd jól kebeledbe, s fiadnak hagyd örökűl ha kihúnysz: A haza minden előtt.“ (Kölcsey Ferenc)


„Aki gyermeket nevel, az a hon iránt szent kötelességet teljesít.“

(Kölcsey Ferenc)

2022. dec. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Hálásan köszönöm mindenkinek, rengeteget segítettetek!


A 3-asnak pedig annyit hogy igen, simán át tudnám nézni ha nem írnék minden nap 3-4 dolgozatot + készülnék minden órára :) Sajnos ez ilyen…de még akkor sem biztos hogy egy konkrét anyagrészt meg tudnék tanítani magamnak…

2022. dec. 12. 23:27
 7/12 anonim ***** válasza:
A 3. vagyok. Hiába írnak ide idézeteket, a tankönyvből relevánsabb tudást szednél össze.
2022. dec. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Hidd el a tankönyvből tanulok mindent, éppen most írtam egy 20 oldalas vázlatot belőle, de nem mindegyik van bent ezek közül, sőt...

Megtanulnék mindent ha tudnék hidd el, de ez egy embernek sem sikerült még.

Illetve nem hiszem hogy azzal, hogy a tankönyvből bemagolom ezeket azzal releváns tudást szerzek...

2022. dec. 13. 23:02
 9/12 anonim ***** válasza:
8. A magyar reformkor irodalma a releváns tudás!!
2022. dec. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Értségek már meg kérlek hogy én tudom ezt és el is hiszem, de mint írtam magyarból még nem tartunk ott…ergo meg fogom tanulni amint odaérünk de most rengeteg dogával a nyakamban képtelen vagyok megtanulni egy komplett anyagrészt irodalomból…ennyire egyszerű


Ezért is kértem, hogy így egyszerűbb JELENLEG.

2022. dec. 13. 23:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!