Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan kéne megoldani ezt a...

Hogyan kéne megoldani ezt a feladatot? (Kémia/gyógyszertan számítás)

Figyelt kérdés

70kg-os betegnek fenitoin peefúzort kell indítani 5mg/ttkg dozírozással. A hatóanyagot 20 perc alatt kell beadni a betegnek.

Perfúzor:50ml

Epanutin:250mg/5ml

Milyen áramlási sebességre kell a perfúzort beállítani (ml/h)?


2023. jan. 7. 12:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Milyen szakra jársz?
2023. jan. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 krwkco ***** válasza:
56%

"70kg-os betegnek fenitoin perfúzort kell indítani 5mg/ttkg dozírozással."

Ez se megy, hogy hány mg kell?

Az egyetlen kérdés, ami problémát okozhat: 250mg/5ml Epanutin az mennyi mg/ml fenitoin. De ezt még egy laikus is megtudhatná, ha rákeresne. (Én nem teszem.)

2023. jan. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kedves második, én csak a teljességbkedvéért leírtam az egész feladatot. Ha nem tudsz érdemileg válaszolni, akkor ne tedd.
2023. jan. 8. 10:11
 4/5 krwkco ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Vagyis, ha nem oldom meg helyetted a feladatot teljes egészében, akkor ne kommenteljek? Ne kérdezzem, hogy hol akadtál el? Ne adjak részleges tippeket?

OK.

2023. jan. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mentőtisztire jársz?
2023. jún. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!