Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Miért fordul meg a relációsjel?

Miért fordul meg a relációsjel?

Figyelt kérdés

Négyzetgyökös egyenlőtlenségeket veszünk és van olyan, hogy megfordul a relációsjel. A tk-ben van egy ilyen példa, hogy 5-x>=0 ==> x<=5 lesz az adott feladatban az egyik kikötés. Miért fordul meg a relációsjel? Mert az x-es tagot mozgattam?

Nagyon megköszönném ha tudnátok segíteni, mert holnap ebből lesz doga😭❤️



2023. jan. 12. 17:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mert azt írja a példa, hogy 5-ből kivonod az X-et, akkor az nagyobb vagy egyenlő lesz 0-val. Tehát lehet az X: 0, 1, 2, 3, 4, 5.


A másik oldalon meg a megfejtés van, hogy X kisebb vagy egyenlő 5-el. Mert ugye előbb már megoldottad, hogy az X 0-5 között mozog.

2023. jan. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, eddig ez nem esett le, pedig nem is bonyolult, csak már látszik hogy fáradt vagyok🙈 De most már értem és tényleg köszi <3
2023. jan. 12. 18:10
 3/4 anonim ***** válasza:

Mert vagy mindkét oldalhoz hozzáadsz x-et és akkor ezt kapod:


5 >= x


Vagy mindkét oldalból kivonsz 5-öt, akkor ezt kapod:


-x >= -5


Majd felszorzod -1-gyel, hogy pozitív eredményt kapj, de ilyenkor megfordul a kacsacsőr:), hogy az eredmény továbbra is az legyen, hogy az x kisebb vagy egyenlő 5-tel.


x <= 5

2023. jan. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszii <3
2023. jan. 12. 18:27

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!