Három személy fel dob egy egy dobokockát. Mi a valószínűsége annak hogy ketten dobnak egyformát?

2023. jan. 14. 09:27
 1/6 anonim ***** válasza:
41%
3/36 = 1/12
2023. jan. 14. 09:30
 2/6 anonim ***** válasza:
26%
a dobókockán 6 lehetséges eredmény van (1, 2, 3, 4, 5, 6), és mindegyik egyenlő valószínűséggel fordul elő. Ha két személy dob egyformát, akkor az egyiknek az eredménye 1/6 esélye van, és a másiknak is 1/6 esélye van. Így a két személy egyforma dobásának valószínűsége 1/6 * 1/6 = 1/36.
2023. jan. 14. 09:38
 3/6 anonim ***** válasza:
86%

Pontosan ketten dobnak egyformát:


Összes eset: 6*6*6=216

Mindhárman különbözőt dobnak: 6*5*4=120

Mindhárman ugyanazt dobják: 6*1*1=6

Pontosan ketten dobnak egyformát: 216-120-6=96


A keresett valószínűség: 96/216

2023. jan. 14. 10:35
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

6: a két egyforma szám

(6 alatt 2): az a két ember, aki egyformát dob-

5: a harmadik ember dobása

6*(3 alatt 2)*5=90

P=90/216


#3 számolási hibát vétett, különben ugyanaz az eredményt kapta volna.

2023. jan. 14. 12:04
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem "ugyanaz", hanem "ugyanezt".
2023. jan. 14. 12:07
 6/6 anonim ***** válasza:
#1, #2 gondolatmenetben ott a hiba, hogy nincs konkrétan megadva, hogy milyen szám jöjjön ki egyformán.
2023. jan. 15. 10:13